به گزارش افکارنیوز،

محمد نوازی از اینکه استقلال فرصتی در اختیار جوانانش گذاشت تا در رقابت‌های لیگ خودی نشان دهند، ابراز خوشحالی می‌کرد و از طرفی حضور ۵، ۶ استقلالی در تمرینات این روز‌های تیم امید ایران را نیز از برکات وجود همین بازیکنان می‌دانست. او با خبرورزشی درباره استقلال حرف زد.

*چرا استقلال مثل دو فصل پیش باز هم لیگ را بد استارت زد؟

وقتی تمرینات قبل از شروع فصل مناسب نباشد این مشکلات به وجود می‌آید. البته نمی‌توان وضعیت استقلال در فصل نقل و انتقالات را هم نادیده گرفت ولی در هر دو فصل قبل، استقلال به این خاطر بد وارد لیگ می‌شد که تیمش نه هماهنگی لازم را داشت و نه تاکتیک تمرین شده.

* بیشتر در این باره توضیح می‌دهید؟

فصل قبل استقلال در حالی به لیگ هفدهم رسید که در نیم‌فصل پایانی لیگ شانزدهم با تکیه بر توان جوانانش توانسته بود نایب‌قهرمانی لیگ برتر را در فاصله کمی با پرسپولیس به دست بیاورد. این تیم در تابستان آن همه بازیکن گرفت و در شروع فصل بعد یک فوتبال درست و حسابی ارائه نکرد تا تیم به ته جدول برسد. شفر هم که آمد، وقت لازم داشت تا تیم را درست و حسابی با هم هماهنگ کند. با این همه لیگ برای استقلال در نیم‌فصل دوم استارت خورد و انصافاً خوب هم استارت خورد ولی باز در ابتدای این فصل مشکلی برعکس دو فصل قبل را داشت.

* چه مشکلی؟

اینکه در ابتدای فصل برعکس پارسال ستون اصلی تیم را از دست داد. کلاً تعادلی در این تیم در دو، سه سال اخیر ندیده‌ایم و نتیجه اش هم همین می‌شود. استقلال اگر از ابتدای لیگ امسال با تکیه بر همین بازیکنان جوان و مهره‌هایی که داشت وارد لیگ می‌شد، الان این حال و روزش نبود. استقلال در دیدار با پیکان خوب بود. در اصفهان با ذوب‌آهن ۲-۲ کرد. در حالی که دو بار از ذوب‌آهن عقب افتاده بود، بازی را مساوی کرد و در بازی سوم تراکتور را زد که همه را امیدوار کرد ولی با ورود بازیکنان خارجی که مشخص نیست از چه کانالی به استقلال آمدند، تیم به هم ریخت. مگر سجاد آقایی و اللهیار صیادمنش چه مشکلی داشتند که باید از گرو و نیومایر استفاده می‌شد؟!

* پس با بودن جوانان در ترکیب موافقید؟

ترکیب استقلال در بازی دوم با نفت خیلی هم جوان نبود. منتظری بود، چشمی بود، رحمتی و باقری هم بودند. علی کریمی و وریا هم بودند. فقط در جلو قائدی و صیادمنش بودند که کنار زکی‌پور و بقیه تیم را بالا بردند و نگذاشتند توپ‌هایی که به جلو می‌رود، هدر برود.

* استقلال می‌تواند در دیدار‌های مهم هم به این جوانان تکیه کند؟

مگر شهرآورد برگشت پارسال با چه نفراتی به زمین رفت؟ قطعاً بازی دادن به جوانان به استقلال کمک می‌کند تا در ادامه راه خیلی راحت یقه همه تیم‌ها را در آزادی یا بیرون از خانه بگیرد.