به گزارش افکارنیوز،

زلاتکو کرانچار در حاشیه تمرین امروز تیم ملی امید در جمع خبرنگاران در مورد وضعیت تیم اظهار داشت: سر جمع تا الان بسیار راضی هستم از نحوه برخورد و رفتار بازیکنان در تمرینات و تلاشی که از خودشان نشان می‌دهند و من در حال حاضر فقط می‌توانم از این بابت ابراز رضایت کنم. در حال حاضر 3-2 روز بیشتر تا خاتمه این دوره از اردوی‌مان فاصله نداریم و فقط می‌توانیم یک جمع‌بندی کلی از آماده‌سازی و هماهنگی بازیکنان‌مان داشته باشیم. 
وی افزود: من پیش از این هم انتقاداتم را مطرح کرده بودم و نسبت به زمین تمرین که در اختیارمان گذاشتند منتقد هستم و به جز زمین شماره یک کارگران که خوب بود بقیه زمین‌ها از جمله همین زمین پیکان‌شهر وضعیت خوبی ندارند و می‌توانید ببینید آیا این زمین شایسته ملی‌پوشان ایران هست یا نه. امیدوارم در اردوهای بعدی شرایطی که نیاز هست فراهم شود و بتوانیم آنطور که شایسته است به سمت خواسته‌هایمان قدم برداریم.
سرمربی تیم امید کشورمان با اشاره به امکانات ضعیف و عدم وجود حمایت کافی از این تیم عنوان کرد: خودتان شاهد هستید که ما در حال انجام یک تورنمنت 3 جانبه بین خودمان هستیم و با توجه به اینکه این اولین گردهمایی ما بعد از بازی‌های آسیایی است می‌توان درک کرد که چنین ناهماهنگی‌هایی وجود داشته باشد ولی نمی‌شود کتمان کرد که شرایط اسکان و تمرین ما مناسب نیست. این موارد مربوط به مسئول ذیربط آن می‌شود که باید رسیدگی کند و ما هم درخواست خودمان را تقدیم فدراسیون کردیم. من به فدراسیون گفتم از اردوی بعدی باید شرایط تغییر کند و امکانات لازم برایمان فراهم شود چرا که دیگر مسابقات جدی از راه می‌رسند و بازی‌های دوستانه‌ای در سطح بین‌المللی لازم داریم تا بازیکنان را آماده حضور در اولین دور مقدماتی کنیم. از این جهت می‌گویم که می‌شد این شرایط بهتر باشد. این فقط درخواست من است و شکل اعتراض ندارد. در کل ما با خواسته‌هایمان در این اردو رسیدیم و اخلالی در برنامه‌های ما با وجود همه کاستی‌ها وجود ندارد ولی امیدوارم از اردوهای بعدی که درخواستش مدت‌هاست تقدیم فدراسیون شده است بازی‌های دوستانه و شرایط لازم فراهم شود.
کرانچار در مورد اینکه چرا تیم امید با تیم ملی بزرگسالان هماهنگ نیست و اینکه آیا اختلاف میان او و کی‌روش از گذشته باقی مانده و اینجا خودش را نشان داده یا نه، گفت: اجازه دهید از این زاویه به موضوع نگاه کنیم که مورد اصلی در این میان نام برده نشده است و آن هم عدم فراهم کردن حریفان تدارکاتی مناسب است. من زمانی که از اردیبهشت هدایت تیم امید را بر عهده گرفتم برنامه کامل را به فدراسیون ارائه دادم و برای هر ماه حداقل 2 بازی در نظر گرفته بودم. در واقع اوضاع به این شکل است که بعد از بازگشت ما از دیدارهای آسیایی در شهریور، بخش ذیربط فدراسیون و نه کل مجموعه فدراسیون درگیر کار ما بودند که آنها هم اعضای بخش بین‌الملل فدراسیون بودند. آنها بازی با عراق را هماهنگ کردند که حریف از این بازی انصراف داد.