به گزارش افکارنیوز،

پرسپولیس فصل گذشته قهرمان شد و توانست برای دومین سال متوالی لیگ برتر را فتح کند. سرخپوشان در مسیر قهرمانی لیگ هفدهم امتیازات خارج از خانه را غنیمت شمردند و در بازی‌های خارج از خانه امتیازات بیشتری دشت کردند. پرسپولیس لیگ هفدهم قهرمان بازی‌های خارج از خانه بود و همین برتری باعث شد شاگردان برانکو قهرمان لیگ برتر شوند. 

اما پرسپولیس برخلاف فصل گذشته در خانه بهتر امتیاز می‌گیرد و در خارج از خانه توفیق چندانی نداشته است.

تا پایان هفته هشتم پرسپولیس ۱۶ امتیاز کسب کرده و این در حالی است که تا پایان هفته هشتم فصل گذشته لیگ برتر سرخپوشان ۱۷ امتیاز اندوخته بودند و حالا همین یک امتیاز کمتر اختلاف آن‌ها با صدر جدول است. در ادامه نتایج بازی‌های خانگی و خارج از خانه پرسپولیس را بررسی می‌کنیم.

پیشرفت در بازی‌های خانگی

پرسپولیس لیگ هفدهم در بازی‌های خانگی ابتدا فولاد خوزستان را شکست داد و سپس با سیاه‌جامگان به تساوی رسید. پرسپولیس اولین شکست فصل را هم در خانه مقابل پیکان در هفته ششم دشت کرد و هفته هشتم توانست صنعت‌نفت آبادان را شکست دهد تا در مجموع ۷ امتیاز تا پایان هفته هشتم کسب کند، اما پرسپولیس لیگ هجدهم در بازی‌های خانگی قدرتمندتر ظاهر شده و نه تنها شکست نخورده، بلکه ۳ برد هم در کارنامه دارد. پرسپولیس، نساجی مازندران، سپیدرود رشت و فولاد خوزستان را شکست داده و تنها مقابل نفت مسجدسلیمان متوقف شده است. پرسپولیس تا به حال با کسب ۱۰ امتیاز خانگی، ۳ امتیاز در بازی‌های خانگی بیشتر از فصل گذشته تا پایان هفته هشتم دارد.

افت پرسپولیس دور از آزادی

پرسپولیس فصل گذشته تراکتورسازی، نفت تهران و گسترش فولاد تبریز را در بازی‌های خارج از خانه شکست داد و تا پایان هفته هشتم، تنها با سپاهان به تساوی رسید، اما پرسپولیس لیگ هجدهم دور از ورزشگاه آزادی نتایج خوبی را کسب نکرده و با توجه به عدم شکست، تنها یک برد در کارنامه دارد. پرسپولیس هفته اول پدیده را در مشهد برد، اما با استقلال خوزستان و صنعت‌نفت آبادان مساوی کرد. البته شهرآورد پایتخت را هم باید به بازی‌های خارج از خانه پرسپولیس اضافه کرد، چون استقلال میزبان آن بازی بود که در نهایت با تساوی به پایان رسید. پرسپولیس فعلاً ۶ امتیاز در بازی‌های خارج از خانه اندوخته که ۴ امتیاز نسبت به فصل گذشته کمتر است و این موضوع نشان از افت پرسپولیس در بازی‌های خارج از خانه می‌دهد.

میزبان‌های بی‌رحم منتظر پرسپولیس 

پرسپولیس که فصل خوبی را در بازی‌های خارج از خانه پشت سر نگذاشته، باید در ادامه با تیم‌های سایپا، سپاهان و ماشین‌سازی دیدار کند و کار سختی تا پایان نیم‌فصل اول و پایان محرومیت از نقل و انتقالات در بازی‌های خارج از خانه پیش رو دارد.