به گزارش افکارنیوز،

محسن بیرانوند، درباره عملکرد وزنه برداران ایرانی در رقابت های المپیک جوانان بیان کرد: "عسگری دون" در مجموع عملکرد خوبی داشت اما با توجه به اینکه حرکات اول خود در یک ضرب و ۲ ضرب را از دست داد قدرت مانور مربی را برای انتخاب وزنه های سنگین تر پایین آورد چراکه رقیبان او می توانستند از ۶ حرکتشان استفاده کنند‌ در مجموع عسگری دون توانایی کسب مدال برنز دسته ۸۵ کیلوگرم را داشت. اگر دقت کرده باشید او وزنه سوم خود در یک ضرب را خیلی راحت بالای سر برد اما به دلیل تجربه کم مدال را از دست داد. با این وجود او پتانسیل خوبی برای رده جوانان و بزرگسالان ما است و در رقابت های آتی می تواند نتایج بهتری بگیرد.

او درباره کسب مدال طلا از سوی "علیرضا یوسفی" در دسته فوق سنگین این رقابت ها گفت: خدا را شکر اکنون قوی ترین نوجوان و جوان وزنه برداری جهان متعلق به ایران است و من این موضوع را به تمام افرادی که دغدغه پشتوانه سازی برای این دسته داشتند تبریک می گویم. خدا را شکر این جوان ها جایگزین های خوبی برای قهرمان های بزرگسال ما هستند که خداحافظی کرده اند یا قرار است در سال های آتی خداحافطی کنند. فدراسیون وزنه برداری برای پشتوانه سازی و استعدادیابی برنامه های زیادی دارد و اگر شلوغ کاری نکرده و این مسائل را رسانه ای نمی کنیم دلیلی بر اینکه چنین کاری انجام نمی دهیم نیست. طرح های ویژه ای را برای آینده وزنه برداری دنبال می کنیم و این امر از وظایف فدراسیون است تا با استعداد پروری به فکر آینده تیم ملی باشد. در پشت تیم های ملی جوانان و نوجوانان طرح استعدادیابی و پرورش نخبگان دنبال می شود که پس از جلسات تخصصی مختلف اجرایی شد و در مرحله اول اجرای این طرح ۳۱ استان به جز مازندران شرکت کردند که این استان هم در مرحله دوم اجرای طرح حاضر می شود.

دبیر کل فدراسیون وزنه برداری تصریح کرد: تمام هیئت های استانی در اجرای این طرح فدراسیون را یاری کردند و در نهایت ۱۲۰ نخبه انتخاب شد. هفته دوم این طرح استعدادیابی هم در رده سنی ۱۲ تا ۱۳ سال اوایل آبان به میزبانی کردستان در قالب المپیاد ایرانیان برگزار خواهد شد. در تهران هم برای نفرات رده سنی ۹ تا ۱۲ سال جشنواره خوبی برای برگزار کرده و بحث کیفیت سنجی را به این جشنواره اضافه می کنیم. می خواهیم روی نفرات برتر به صورت گلخانه ای سرمایه گذاری کنیم تا پشتوانه خوبی برای تیم ملی نوجوانان شوند.

بیرانوند درباره احتمال اعطای جایزه به علیرضا یوسفی بیان کرد: بی شک برای هر مسابقه ای که وزنه برداران ما شرکت کنند و نتایج خوبی به دست آورند بحث پاداش درنظر گرفته می شود چراکه فدراسیون از وزنه برداران حمایت می کند و در حد توان به آنها جایزه می دهد. اکنون هم علی مرادی به عنوان رئیس فدراسیون صلاح بداند درباره اهدای جایزه تصمیم می گیرد اما من چندان در جریان این موضوع نیستم.