به گزارش افکارنیوز،

خرید‌هایی که آبی‌ها در تابستان داشتند اکثر ناکارآمد بودند و گره‌‎ای از کار تیم باز نکردند، به همین دلیل وینفرد شفر تأکید دارد در نیم‌فصل باید بازیکنان جدید جذب شوند تا مشکلات تیم رفع شود. هنوز لیست مربی آلمانی برای خرید‌های جدید باشگاه استقلال مشخص نشده، اما پولی که قرار است صرف خرید‌ها شود، از همین حالا مشخص است. در جلسه‌ای که وینفرد شفر و امیرحسین فتحی درباره تغییرات تیم در نیم‌فصل داشتند، بحث‌های زیادی در این باره شد. وینفرد تأکید داشت به خاطر مشکلاتی که در تیم وجود دارد، باید چند بازیکن خوب به ترکیب تیم اضافه شوند. درباره رقم هم جمع‌بندی کردند. قرار شد اگر باشگاه بتواند بازیکن بفروشد، برای نیم‌فصل بین ۵ تا ۶ میلیارد تومان برای خرید‌های نیم‌فصل هزینه کند. فتحی تأکید کرد بالا و پایین شدن این رقم بستگی به فروش بازیکنان دارد. او گفت: «اگر بتوانیم یکی از بازیکنان خارجی را هم با رقم خوبی به فروش برسانیم، می‌توانیم هزینه بیشتری کنیم.» 

طبیعتاً الحاجی گرو و نیومایر بازیکنانی نیستند که استقلال بتواند آن‌ها را به قیمت خوبی بفروشد. هافبک آلمانی که معمولاً مصدوم است و نمی‌تواند بازی کند. طبیعتاً باشگاهی غیر از استقلال هم در جهان پیدا نمی‌شود که بازیکن مصدوم به خدمت بگیرد. الحاجی گرو هم که در سوئد کاملاً ناموفق بود و اگر قرار بود به باشگاه خوبی برود، از همان سوئد می‌رفت نه اینکه به استقلال بیاید و بعد ترانسفر شود، چون سوئد خودش در اروپاست. طبیعتاً در دنیا هم باشگاهی پیدا نمی‌شود مهاجمی را که گل نمی‌زند برای خط حمله‌اش جذب کند. می‌ماند همام طارق. هدف اصلی استقلال از جذب این بازیکن دقیقاً فروش او و کسب سود بود. خود طارق هم گفته به استقلال آمده تا بتواند به لیگ بهتری برود. ظاهراً فتحی و شفر امید زیادی دارند بتوانند طارق را با قیمت خوبی بفروشند، چون در پست او بازیکن دارند. با بازگشت شجاعیان عملاً استقلال نیاز آنچنانی به طارق ندارد ولی طبیعتاً با توجه به عملکردی که این بازیکن تا اینجا داشته، نمی‌تواند مشتری خوبی برای خودش دست و پا کند، به همین خاطر به نظر می‌رسد تکلیف توافقی که شفر و فتحی کرده‌اند از همین حالا مشخص است. 

البته این دو توافقاتی درباره ایرانی‌ها هم داشتند؛ شفر از این گفت که تا نیم‌فصل هر بازیکن داخلی که نتواند خواسته‌های او را برآورده کند، در نیم‌فصل به فروش می‌رسد. از همین حالا نام دو، سه بازیکن هم مطرح شده است، اما در مجموع فروش آن‌ها در کنار خارجی‌های ناموفق که مشتری خاصی ندارند نمی‌تواند سود آنچنانی عاید باشگاه کند و به همین دلیل احتمالاً رقمی که استقلال در نقل و انتقالات زمستانی هزینه خواهد کرد، کمتر است.