به گزارش افکارنیوز،

مهدی پاشازاده دربازه بازی تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران مقابل بولیوی گفت: درست است که تیم ملی بازی با بولیوی را برد اما تقریبا مثل روال بردهای گذشته تیم ملی این برد با اختلاف یک گل رقم خورد. در مجموع هر بازی تدارکاتی به تیم ملی در راه جام ملت‌ها کمک می‌کند و قطعا کادرفنی تیم ملی در هر بازی تدارکاتی اهدافی را دنبال می‌کند. به عنوان مثال هدف از بازی‌های تدارکاتی با تیم‌هایی مثل بولیوی، ونزوئلا و ترینیداد و توباگو که قدرتمند نیستند این است که تیم ملی مالکیت توپ را بیشتر از حریف در اختیار داشته و بیشتر برنامه‌های هجومی در چنین بازی‌هایی مرور شود.

وی ادامه داد: اگر چه دست فدراسیون فوتبال برای تدارک دیدن بازی با تیم‌های بزرگ و مطرح جهان بسته است اما ما برای نتیجه گرفتن در جام ملت‌ها و بازی کردن مقابل تیم‌های مثل ژاپن که فوتبال مالکانه بازی می‌کنند نیاز داریم با تیم‌های قوی و بزرگ فوتبال جهان هم بازی کنیم تا تیم ملی تحت فشار قرار گرفته و عملکرد آن را در چنین بازی‌هایی هم ببینیم.

مدافع پیشین تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به این پرسش که آیا درست است که بازیکنی مثل رضاییان به تیم ملی دعوت نشود اما در بازی تدارکاتی آن روی نیمکت بنشیند، تاکید کرد: این موضوع  هم جزو موارد عجیب و غریبی است که فقط در تیم ملی فوتبال ایران اتفاق می‌افتد و باید از کی‌روش دلیل این موضوع رو بپرسید چون شاید دلیلی برای این کار داشته باشد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا در مجموع موافق دعوت از بازیکنانی به تیم ملی هستید که برای مدت طولانی در باشگاهی بازی نمی‌کنند، تاکید کرد: این موضوع در تیم های مطرح جهان اگر اشتباه نکنم فقط یک بار اتفاق افتاد که آنهم دعوت از پودولسکی به تیم ملی آلمان بود که این بازیکن برای مقطع کوتاهی باشگاه نداشت. من معتقدم بازیکن باید باشگاه داشته باشد تا در شرایط مسابقه قرار بگیرد و غیر این صورت نباید به تیم ملی دعوت شده و مسافر جام ملت‌های آسیا شود مگر اینکه واقعا سرمربی تیم ملی در پست آن بازیکن دستش خالی باشد.

کارشناس فوتبال ایران در پاسخ به این پرسش که با توجه به حضور حدودا 7 ساله کی‌روش در راس تیم ملی فوتبال ایران آیا باید در این دوره از رقابت‌های جام ملت‌های آسیا انتظار حداقل فینالیست شدن از تیم ملی داشت، تصریح کرد: شما ببینید تیم ملی و تیم امید بر سر محل تمرین بازیکنان خود هنوز دعوا دارند در چنین شرایطی چرا باید از تیم ملی انتظار قهرمان یا فینالیست شدن در جام ملت‌ها را داشت. شاید با غیرت و تعصب بازیکنان نهایت به جمع 4 تیم جام‌ملت‌ها صعود کنیم اما فینالیست شدن آن خیلی بعید است. فاکتور اصلی برای قهرمانی تیم ملی در جام ملت‌ها پررو بودن ما است و ما مثل فردی می‌مانیم که کتک می‌خورد و بازهم برای طرف مقابل خود شاخ و شانه می کشد.