به گزارش افکارنیوز،

پس از حضور کم تعداد هواداران فوتبالدوست ایرانی در دیدار تدارکاتی ایران و سیرالئون که با پیروزی شاگردان کارلوس کی روش همراه شد و همچنین مسابقه یوز‌های کشورمان برابر بولیوی، این سوال مطرح شد که چرا بازی‌های دوستانه تیم ملی فوتبال ایران در شهرستان‌ها و زمین‌های دارای استانداری همچون ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد - نقش جهان اصفهان - یادگار امام تبریز و ... برگزار نمی‌شود تا هم تمامی فوتبالدوستان در سراسر کشور از تماشای بازی لذت ببرند و هم بازیکنان با حضور بیشتر هواداران روحیه مضاعفی بگیرند.

سپس محمدرضا ساکت دبیرکل فدراسیون فوتبال عنوان کرد برگزاری مسابقات دوستانه تیم ملی در شهرهای دیگر امکان پذیر نیست، زیرا اردوی تیم ملی فوتبال در تهران است و نمی‌توانیم مسابقات دوستانه را در شهرستان‌ها برگزار کنیم. شرایط مهیا نیست که اردوی تیم ملی را به شهر دیگری ببریم تا بازی دوستانه برگزار کنیم و این موضوع منتفی است.

او افزود: همچنین تعداد کمی ورزشگاه خوب و با استاندارد در ایران وجود دارد و در نتیجه برگزاری بازی‌های تیم ملی در شهرستان‌ها امکان پذیر نیست.

البته ساعتی پیش برخی رسانه ها از احتمال برگزاری دیدارهای دوستانه تیم ایران با ترینیداد و توباگو و ونزوئلا در شهرهای مشهد و تبریز خبر داده بودند که این خبر از سوی محمدرضا ساکت دبیر کل فدراسیون فوتبال تکذیب شد و قرار است دیدار شاگردان کی روش با این 2 حریف در ورزشگاه آزادی برگزار شود.

البته شایان ذکر است هنوز میزبانی ورزشگاه آزادی بطور رسمی از سوی فدراسیون اعلام نشده است.

پس از پیروزی مقابل ازبکستان و بولیوی، تیم ملی در 2 بازی دوستانه دیگر باید با تیم های ترینیداد و توباگو ( 24 آبان ) و ونزوئلا ( 29 آبان ) مسابقه دهد.

گفتنی است، جام ملت های آسیا 2019 امارات از دی ماه 1397 در دبی آغاز می شود و تیم ملی فوتبال ایران تلاش می کند تا با هدایت کارلوس کی روش بتواند پس از 42 سال به قهرمانی برسد. یوزها در این مسابقات با یمن، عراق و ویتنام همگروه است.