به گزارش افکارنیوز،

هفته نهم لیگ برتر فوتبال بعد از وقفه ای 20 روزه به علت اردوی تیم ملی از پنج شنبه با برگزاری یک دیدار بین تیم های پدیده مشهد و فولاد خوزستان آغاز شد و مابقی بازی ها هم روزهای جمعه و شنبه پیگیری می شود. سرخپوشان پایتخت هم به دلیل بازی برگشت برابر السد قطر در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا در روز دیگری به مصاف پیکان می روند.

سایپا- استقلال/ ورزشگاه تختی/ جمعه ساعت 15:30

نارنجی پوشان سایپا با 14 امتیاز در جایگاه پنجم جدول رده بندی قرار دارند. آنها قصد دارند از میزبانی خود نهایت استفاده را کنند و با برتری برابر آبی پوشان پایتخت همچنان در کورس رقابت با تیم های بالانشین باشند اما کار سختی برابر شاگردان شفر دارند.

تیم سایپا در حالی باید به مصاف تیم استقلال برود که 6 بازیکن این تیم از جمله رضا علیاری، مهرداد کفشگری، روزبه شاه علی دوست، صادق بارانی، عبداله ناصری و امین حاج محمدی مصدوم هستند و کادر پزشکی این تیم تلاش می کند تا مصدومان را به این بازی برساند.

در آن سوی میدان، تیم استقلال در تعطیلات لیگ برتر در دیدار معوقه هفته ششم برابر تیم نفت مسجد سلیمان با نتیجه 2 بریک به پیروزی دست یافت و با 11 امتیاز در جایگاه هفتم قرار گرفت.

آبی پوشان پایتخت قصد دارند که با برتری برابر تیم سایپا جایگاه خود را در جدول رده بندی ارتقا بدهند اما با تیم جوان و باانگیزه سایپا مواجه هستند.

جدال شفر و دایی سرمربیان استقلال و سایپا به جذابیت این بازی می افزاید.

ماشین سازی تبریز- نفت مسجد سلیمان/ ورزشگاه بنیان دیزل/ جمعه ساعت 15:30

تیم فوتبال ماشین سازی با هدایت رضا مهاجری با 8 امتیاز در جایگاه دوازدهم قرار دارد. این تیم تبریزی قصد دارد از میزبانی خود استفاده کند و با کسب 3 امتیاز این بازی، جایگاه خود را در جدول رده بندی بهبود ببخشد.

در حال حاضر مسئولان باشگاه ماشین سازی درگیر واگذاری این باشگاه به بخش خصوصی هستند.

در آن سوی میدان، تیم نفت مسجد سلیمان در وضعیت بحرانی به سر می برد و با 3 امتیاز در جایگاه پانزدهم جدول رده بندی قرار دارد.

این تیم قصد دارد با عبور از سد تیم ماشین سازی ناکامی خود را در لیگ برتر جبران کند و اولین برد خود را بدست آورد اما کار سختی در تبریز پیش رو دارد.

سپیدرود رشت- ذوب آهن/ ورزشگاه سردار جنگل/ جمعه ساعت 16

تیم فوتبال سپیدرود رشت با هدایت علی کریمی در وضعیت بحرانی به سر می برد و با 2 امتیاز در انتهای جدول قرار دارد.

این تیم شمالی قصد دارد با حمایت هواداران خود از سد شاگردان نمازی عبور کرده و اولین 3 امتیاز را کسب کند اما کار سختی برابر سبزپوشان اصفهانی دارد.

در آن سوی میدان، تیم فوتبال ذوب آهن با 9 امتیاز در جایگاه نهم قرار دارد. به نظر می رسد تیم ذوب آهن برابر تیم سپیدرود رشت کار سختی پیش رو نداشته باشد اما فوتبال قابل پیش بینی نیست و این امکان وجود دارد که شاگردان علی کریمی بتوانند با عبور از سد ذوب آهن اولین پیروزی خود را در لیگ برتر جشن بگیرند.

سپاهان- نساجی مازندران/ ورزشگاه نقش جهان اصفهان/ جمعه ساعت 16:45

زردپوشان اصفهانی تاکنون عملکرد درخشانی در لیگ برتر داشتند و با 16 امتیاز و یک امتیاز کمتر از تیم پدیده صدرنشین رقابتهای لیگ برتر در رتبه دوم قرار دارد.

آنها می توانند با عبور از سد تیم نساجی مازندران، جایگاه پدیده را در صدر جدول بگیرند به شرطی که تیم مشهدی نتواند امتیازی برابر فولاد خوزستان بگیرد.

در آن سوی میدان، تیم فوتبال نساجی مازندران با 7 امتیاز در جایگاه سیزدهم قرار دارد. این تیم شمالی برای ارتقای جایگاه خود در جدول رده بندی به 3 امتیاز این بازی نیاز مبرم دارد اما کار سختی در نصف جهان پیش رو دارد.

جدال قلعه نویی و نکونام سرمربیان سپاهان و نساجی مازندران به جذابیت این بازی می افزاید.

استقلال خوزستان- پارس جنوبی جم/ ورزشگاه غدیر اهواز/ جمعه ساعت 17

آبی پوشان اهوازی با 9 امتیاز در جایگاه یازدهم قرار دارند. آنها قصد دارند از میزبانی خود استفاده کنند و با برتری برابر تیم پارس جنوبی جم رتبه خود را در جدول رده بندی ارتقا ببخشند.

در آن سوی میدان، تیم پارس جنوبی جم همانند حریف اهوازی خود 9 امتیاز دارد اما به علت تفاضل گل بهتر در جایگاه هشتم قرار گرفته است.

صنعت نفت آبادان- تراکتورسازی/ ورزشگاه تختی آبادان / شنبه ساعت 18

دیدار 2 تیم فوتبال صنعت نفت آبادان و تراکتورسازی طبق رای کمیته انضباطی بدون تماشاگر برگزار می شود.

تیم فوتبال صنعت نفت آبادان تاکنون رنگ برد را در لیگ برتر ندیده است و با 6 امتیاز در جایگاه 14 قرار دارد.

برزیل ایران قصد دارد از سد تراکتورسازان عبور کند تا اولین برد خود را در ورزشگاه خانگی اش جشن بگیرد اما کار سختی برابر سرخپوشان تبریزی دارد.

در آن سوی میدان، تیم فوتبال تراکتورسازی با 13 امتیاز در جایگاه ششم قرار دارد. مسئولان این تیم تبریزی بعد از جدایی توشاک هنوز سرمربی جدید خود را انتخاب نکردند و به طور موقت هدایت تیم خود را به محمد تقوی سپردند.

تیم تراکتورسازی با هدایت محمد تقوی در 2 هفته اخیر لیگ برتر یک تساوی و یک برد پرگل بدست آورده است و با روحیه بالا به مصاف تیم صنعت نفت آبادان می رود.

به هر حال با وجود اینکه گفته می شود تقوی در سمت خود ابقا می شود اما به نظر می رسد که زنوزی مالک باشگاه تراکتورسازی به دنبال جذب یک مربی صاحب نام است.

این 2 تیم در جام حذفی هم با یکدیگر بازی کردند که صنعت نفت آبادان توانست با عبور از سد تراکتورسازی به مرحله بعد این رقابتها اه یابد و به طور حتم تراکتورسازان برای جبران آن شکست به مصاف برزیل ایران می روند.