به گزارش افکارنیوز،
 محمد دانشگر را آخرین بار در دیدار مقابل السد در تهران دیده بودیم؛ پنجم شهریور ماه گذشته. او در ۳۵ دقیقه پایانی بازی به میدان رفت تا به توان دفاعی استقلال کمک کند ولی ناگهان توفان بونجاح و السد به‌راه افتاد و طی کمتر از ۳۰ دقیقه ۳ گل به استقلال زد. انتقاداتی که در آن بازی به استقلال، شد تلفات هم داشت که یکی از آن‌ها محمد دانشگر بود. در حالی که این بازیکن اهل برازجان استان بوشهر کمترین تقصیر را روی گل‌های خورده تیمش در آن دیدار داشت. او با گلی که به سایپا زد، بار دیگر نامش را بر سر زبان‌ها انداخت، اما برعکس اتفاقی که حدود ۲ ماه پیش رخ داد. 
*قبل از هر چیز! آن جلو چه می‌کردی که توانستی گل بزنی؟
رفته بودم تا روی کرنر کمک کنم که دیگر برنگشتم عقب. وریا کرنر را زد و وقتی نتوانستیم از آن استفاده کنیم، تا بخواهم برگردم عقب، باز توپ آمد و شکر خدا توانستم گل بزنم. 
* بعد از گل چرا این‌طرف و آن‌طرف را نگاه می‌کردی؟
کمک‌داور را می‌دیدم که مبادا آفساید گرفته باشد. داور را هم دیدم و وقتی دیدم خبری نیست، خوشحالی‌ام تازه شروع شد. 
* یک گل کاملاً بوشهری؟
واقعاً از مهدی (قائدی) ممنونم بابت آن پاس خوبش. او به روز‌های خوبش برگشته و در این دو بازی نشان داد چه ارزش‌هایی دارد. قطعاً او بازی به بازی بهتر می‌شود. این گل بوشهری تقدیم به هواداران استقلال. 
* از بازی تیمت راضی بودی؟
ما تیمی را بردیم که در دو سال اخیر در لیگ همواره جزو مدعیان بوده و خودم به خوبی می‌دانستم با چه تیم محکمی بازی داریم. فصل قبل برای سایپا بازی کردم و می‌دانستم علی دایی چقدر روی نتیجه بازی تیمش مقابل استقلال حساس است. یک تیم باانرژی، جوان و دونده. بازی سختی را بردیم و باید از این بابت خدا را شکر کنیم. 
* چه زمانی فهمیدی در ترکیب تیم هستی؟
شکر خدا در این مدت این قدر خوب تمرین کرده بودم که شفر در پایان هر تمرین از من تعریف می‌کرد و این را با شما (خبرنگاران) هم درمیان گذاشته بود. در روز قبل از بازی هم حس می‌کردم که بازی می‌کنم ولی ظهر روز بازی متوجه شدم. انگیزه زیادی برای بازی داشتم. پیش از اینکه به استقلال بیایم، این توانایی را در خودم دیده بودم که برای این تیم بزرگ بازی کنم و شکر خدا تا اینجا هم خوب کار کرده‌ام.
* ولی نزدیک دو ماه بود که نیمکت‌نشین بودی؟
این اتفاق باعث شد بیشتر و بهتر تمرین کنم. می‌دانستم برای بازی در استقلال باید خوب باشم و منتظر یک فرصت بودم که شکر خدا به دستش آوردم. ما هدف‌مان قهرمانی است و برای رسیدن به این عنوان باید همه با تمام توان کار کنیم. 
* چطور توانستی این بحران را رها کنی و از آن به سلامت بگذری؟ پس از باخت ۳ بر یک به السد خیلی‌ها به تو انتقاد می‌کردند.
من در سن ۱۸ سالگی در تیم فجرسپاسی شیراز بازی می‌کردم و الان ۲۴ ساله‌ام. ۶ سال است که در لیگ حرفه‌ای ایران توپ می‌زنم. شاید سنم کم باشد ولی تجربه‌ام کم نیست. می‌دانستم باید از انتقادات پلی برای موفقیت بسازم. هر انتقادی مرا آبدیده‌تر می‌کند و برای همین می‌خواستم دل همان هوادارانی که از نتایج استقلال ناراحت هستند را به دست بیاورم. 
* برای این پس از گلزنی گریه کردی؟
گریه نبود! شاید یک بغض مانده در گلو بود که در این دو ماه برای نشان دادن توانایی‌هایم راه گلویم را بسته بود که آنجا بیرون آمد. خیلی خوشحال شدم که برای استقلال گل زدم. از خدا و همه بزرگتر‌های تیم ممنونم که در این مدت به من کمک کردند تا با قدرت به ترکیب برگردم. 
* این برد چقدر برای بازگشت تان به صدر جدول تأثیر داشت؟
ما باید همه مسابقات‌مان را ببریم. وقتی اوایل لیگ امتیاز از دست دادیم، حالا باید جبران‌شان کنیم. کار سخت است ولی باید این کار را انجام بدهیم. 
* بازگشت تو و حسینی همزمان شده بود؟
این هم اتفاق خوبی بود. برای حسینی هم خوشحالم که در دقیقه ۹۳ یک توپ خیلی خوب را گرفت تا زحمات همه نفرات تیم به هدر نرود. 
* بازی با سپاهان را چطور پیش‌بینی می‌کنی؟
هر بازی در لیگ برای ما دشوار است، چون ما استقلالیم و اسم تیم‌مان به حریف انگیزه‌ای دو برابر می‌دهد. سپاهان هم جزو تیم‌های باشخصیت و قوی لیگ برتر است که البته شکر خدا ما هم با شرایط خوبی به مصاف با آن‌ها رسیدیم و باید در تهران بهترین نتیجه را بگیریم.