به گزارش افکارنیوز،

فریدون اصفهانیان در مورد اینکه سعید آذری نسبت به داوری مسابقه سپیدرود و ذوب‌آهن بسیار معترض بود، گفت: واقعاً او به داوری اعتراض داشت؟ اگر اینگونه است چرا بعد از مسابقه به رختکن داوران رفت و به آنها خسته نباشید گفت و از آنها تشکر کرد اکنون چگونه او در رسانه‌ها حرف‌های دیگری می‌زند.

وی در مورد مشکلات داوری در هفته‌‌‌های اخیر گفت: در هفته نهم لیگ برتر در سه بازی اشکالاتی در داوری داشتیم البته با توجه به اینکه مسابقات جام حذفی در لیگ برتر برگزار شد اعتراض‌ها زیاد به نظر می‌رسید اما واقعیت این است که هر کاری که بکنیم اشتباه داوری همیشه وجود دارد من نمی‌گویم داوران جایزالخطا هستند بلکه می‌گویند داوران ممکن‌الخطا هستند. 

رئیس کمیته داوران در مورد اعتراض باشگاه نساجی به پنالتی دقیقه ۹۶ سپاهان گفت: فیلم این مسابقه را آنالیز کردیم اگر خطایی هم رخ داده بیرون از محوطه جریمه بوده و پنالتی درست نبوده است. 

اصفهانیان در مورد اینکه بهروان گفته او حتی جواب نامه‌های ما را هم نمی‌دهد، اظهار داشت:‌ ما در کمیته داوران هر نامه‌ای که بیاید بررسی می‌کنیم و پاسخش را می‌دهیم. شاید نامه‌ای که آنها نوشته‌اند بعد از جلسه کمیته داوران بوده که باید تا تشکیل جلسه بعدی پاسخش را بدهیم وگرنه تمامی نامه‌ها در کمیته داوران پاسخ داده می‌شود.

وی در مورد اینکه چند داور در هفته‌های اخیر به دلیل اشتباهات تأثیرگذار محروم شده‌اند، گفت: کمیته داوران آیین‌نامه‌ای دارد که طبق آن داوران را تشویق و جریمه می‌کنند داورانی که خوب کار نکنند و اشتباه تأثیرگذار داشته باشند طبق آیین‌نامه محروم می‌شوند و چند هفته‌ای قضاوت به آنها داده نمی‌شود. در هفته‌های اخیر دو سه داور به دلیل اشتباه تأثیرگذار محروم شده‌اند.

اصفهانیان با اشاره به محدودیت‌های کمیته داوران عنوان کرد: علیرضا فغانی به دلیل اینکه بیشتر در خارج از کشور قضاوت می‌کند کمتر می‌توانیم از او در لیگ استفاده کنیم همچنین برخی از داوران ما برای قضاوت به خارج از کشور می‌روند با این حال در هفته‌های آینده قطعاً شاهد قضاوت‌های بهتری از داوران خواهیم بود. بسیاری از این داوران جوان هستند.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال در مورد بحث قانون منع به کارگیری بازنشستگان در فدراسیون‌های ورزشی گفت: ما تابع قانون کشور هستیم و در این کشور زندگی می‌کنیم اما طبق اساسنامه‌ای که فدراسیون فوتبال دارد و مورد تأیید فیفا و همچنین هیأت وزیران ما است فدراسیون فوتبال یک نهاد غیر دولتی است. ما حتی نهاد عمومی غیر دولتی هم نیستیم بنابراین قانون منع به کارگیری بازنشستگان شامل حال فدراسیون فوتبال نمی‌شود زیرا اساسنامه فدراسیون فوتبال با سایر فدراسیون‌ها تفاوت‌هایی دارد.

اصفهانیان در مورد اینکه چطور در گذشته برخی از مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ به خاطر بازنشستگی مجبور به جدایی شدند، گفت: طبق قانون فیفا افرادی که بیش از ۶۵ سال دارند نمی‌توانند در کارهای اجرایی حضور داشته باشند خود من هم وقتی به سن ۶۵ سال برسم دیگر نمی‌توانم کار اجرایی کنم یا به عنوان ناظر فعالیت کنم. آن افراد هم به دلیل رسیدن به این سن کنار گذاشته شده‌اند نه به خاطر بازنشستگی. 

عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال در مورد اینکه بالاخره کی‌روش با فدراسیون فوتبال ایران قرارداد دارد یا خیر، گفت: مگر می‌شود کسی بدون قرارداد با تیم ملی ایران کار کند.