به گزارش افکارنیوز،

محمود کلهر بازیکن اسبق تیم فوتبال پرسپولیس در مورد تیم السد قطر حریف پرسپولیس در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا گفت:  تیم فوتبال السد قطر در بازی های گذشته خود نیز نشان داده است که با برنامه فوتبال بازی می کند و حتی در زمین حریفان خود مالکیت توپ را برای خودش نگه می دارد.

السدی ها فوتبال رو به جلو با حفظ توپ بسیار زیاد انجام می دهند. حوصله ی آنها در پاسکاری توپ با یکدیگر بسیار زیاد است و تا زمانی که یک موقعیت در عمق دفاع حریف به دست بیاورند به این کار ادامه می دهند و معمولا نیز از این تاکتیک به نتیجه رسیده اند و موفق به گل زنی شده اند.

او در مورد راه مقابله با تیم السد گفت: اگر تیم پرسپولیس می خواهد مقابل چنین تیم با قدرت بازی کند بهترین راه مقابله با آنها این است که پرسینگ را از زمین حریف آغاز کند و مالکیت توپ را به تیم السد ندهد. بازیکنان پرسپولیس باید قدرت بازیسازی این تیم را از خط هافبک آن بگیرند، خط هافبکی که هماهنگی بسیار خوبی با مهاجمان تیمش دارد.

کلهر در مورد خط هافبک تیم السد گفت: در وسط زمین تیم السد بازیکنانی مثل گابی و ژاوی دارد که کامل کننده یکدیگر هستند. گابی جلوی خط دفاعی تیمش بازی می کند و وظایف دفاعی خط هافبک را بر عهده دارد و ژاوی کمی جلوتر وظیفه بازیسازی برای مهاجمان تیمش را برعهده دارد.

او در مورد نقطه ضعف السدی ها گفت: پرسپولیسی ها باید این نکته را بدانند که اگر می خواهند برنده این بازی باشند یا حداقل با یک مساوی بتوانند به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کند، السد خط دفاعی شکننده ای دارد. خط دفاعی این تیم ضعف هایی دارد که به مانند بازی رفت می توان از آن ها استفاده کرد.

کلهر ادامه داد: امیدوارم پرسپولیس در این بازی پرسینگ را از جلو آغاز کند و به مانند بازی رفت در دفاع فرو نرود. تیم قطری نیز این توانایی را دارد که از جلو به خط دفاعی و هافبک پرسپولیس فشار بیاورد و از اشتباهات آن ها استفاده کند. تیم پرسپولیس باید جلو بازی کند و مالکیت توپ را برای خود کند.

او در مورد راه گلزنی به تیم السد گفت: پرسپولیس با مهاجمان زهرداری به مانند علیپور و منشا و همینطور نعمتی که به موقع به مهاجمان تیمش اضافه می شود می تواند به گل برسد، به شرطی که این تیم با احتیاط بازی نکند و عقب ننشیند، غرور را کنار بگذارند و باقدرت بازی کنند. تیم السد در تمام نقاط زمین دارای بازیکنان تاثیر گذاری است و تیم بسیار خطرناکی است.

کلهر در مورد بسته بودن پنجره نقل و انتقالی باشگاه پرسپولیس و اتفاقی خوبی که به همین علت برای این تیم افتاده است گفت: این مسئله به پرسپولس کمک کرد. بسته بودن پنجره نقل و انتقالی باعث شد تیم پرسپولیس مجبور شود از یکسری بازیکن گمنام، جوان و همینطور با استعداد در ترکیب خودش استفاده کند. دیدیم که این اتفاق در تیم پرسپولیس نتیجه داده است و این بازیکنان در تیم تاثیرگذار بازی کرده اند. امیدوارم این اتفاق در فوتبال ما بیشتر بیافتد و مربیان از بازیکنان جوان و با انگیزه در تیمشان استفاده کنند و بطور حتم این اتفاق به تیم آنها کمک خواهد کرد.

او گفت: پرسپولیس با درایت کادر فنی این تیم و مدیریت باشگاه و بازیکنان و شرایط خاصی که در این فصل داشته ، حتی اگر موفق به صعود به فینال لیگ قهرمان آسیا نشود تا اینجای کار شاهکار کرده است. سرخپوشان در مقابل حریفان سر تا پا مسلح، تا الان کار بزرگی انجام داده است و اکنون نیز در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا حضور دارد. امیدوارم این بازی را نیز شاگردان برانکو با یک فوتبال با برنامه، با دوندگی بالا و با حوصله زیاد برنده باشند و به فینال مسابقات راه پیدا کنند.