به گزارش افکارنیوز،

بیرانوند در لیگ هفدهم عملکرد متوسطی داشت و همین موضوع نگرانی هایی را بین اهالی فوتبال ایجاد کرده بود چرا که بیرانوند به عنوان دروازه بان شماره یک بایستی در جام جهانی مقابل اسپانیا، پرتغال و مراکش از دروازه ایران محافظت می‌کرد. او در جام جهانی خوش درخشید و با مهار پنالتی کریستیانو رونالدو پاسخ منتقدان را داد اما این تازه آغازی بر درخشش گلر لرستانی فوتبال ایران بود.

او که پیشنهاداتی از فوتبال ترکیه هم داشت، در پرسپولیس ماندنی شد تا در دوران محرومیت این تیم، آن ها را تنها تر نکند. بیرانوند در لیگ عملکرد خوبی داشت اما بهترین نمایش هایش را در لیگ قهرمانان آسیا ارائه کرد؛ در بازی برگشت برابر الدحیل آسمان پرسپولیس را به امن ترین منطقه جهان تبدیل کرد. در دیدار رفت و برگشت، الدحیلی ها خیلی نتوانستند خطرساز شوند اما در دوحه او یک شوت از راه دور را به زیبایی گرفت و در بازی برگشت هم خروج های بسیار خوبی شد.

بیرانوند با پرسپولیس به نیمه نهایی آسیا رفت. در قطر ۷ بار دروازه تیمش را نجات داد و بارها ضربات اکرم عفیف، حسن الهیدوس و ژاوی را مهار کرد و در شبی که پرسپولیس با محرومان و مصدومان زیادی پا به میدان گذاشته بود، مطمئن ظاهر شد و توانست عنوان بهترین بازیکن هفته لیگ قهرمانان آسیا را هم از آن خود کند.