به گزارش افکارنیوز،

بیرانوند، دبیر فدراسیون وزنه‌برداری گفت: بعد از اینکه فدراسیون جهانی نام سه وزنه‌بردار اصلی ما را در جهانی ترکمنستان از قلم انداخت برای اصلاح لیست به IWF نامه زدیم اما هنوز جوابی در این رابطه دریافت نکرده‌ایم.

محسن بیرانوند در خصوص مشکلی که در معرفی تیم اعزامی به مسابقات جهانی ترکمنستان پیش آمده بود، اظهار داشت: 10 نفر را از قبل به IWF معرفی کرده بودیم اما آنها دو اشتباه در لیست‌ ما داشتند که دو رزرو ما را در تیم اصلی قرار دادند و از تیم اصلی سه نفر را کم کردند، در این رابطه به آنها نامه زدیم و موضوع را پیگیری کردیم که هنوز به ما جوابی نداده‌اند، این ایراد از ما نبود، خودشان اشتباه کردند.

وی در خصوص وضعیت وزنه‌برداران ایران در این جهانی تصریح کرد: کار سختی خواهیم داشت، با تلفیقی از جوان‌ها و باتجربه‌ها به جهانی امسال می‌رویم. سال گذشته که تیم‌مان قهرمان جهان شد اما از آن تیم 8نفره، 4 نفر را در اختیار نداریم؛ بهداد سلیمی، سعید علی‌حسینی، کیانوش رستمی و ایوب موسوی، یعنی از مدال‌بگیران سال گذشته ما فقط سهراب مرادی و علی هاشمی را داریم، درواقع 60 درصد مدا‌ل آوران سال گذشته‌مان را در ترکمنستان نداریم و این نشان می‌دهد که با تغییرات بزرگی در مسابقات جهانی شرکت خواهیم کرد، این هم به‌نوعی توفیق اجباری بود برای پشتوانه‌سازی.

بیرانوند در پاسخ به این سؤال که "روی این تیم می‌شود نگاه المپیکی داشت؟" گفت: دو سال تا المپیک فاصله داریم، جوان‌های‌مان اینجا می‌توانند یک میدان خوب را تجربه کنند و حتی اگر مدال هم نگیرند، می‌توانند خودشان را به رکوردهای دنیا نزدیک کنند تا در المپیک نتیجه بگیرند.

دبیر فدراسیون وزنه‌برداری از وضعیت کیانوش رستمی اظهار بی‌اطلاعی کرد و در مورد سعید علی‌حسینی نیز تأکید کرد: علی‌حسینی زانویش آسیب‌دیده بود و درد داشت، دکتر برایش استراحت تجویز کرد، سال گذشته پایش را جراحی کرده و نباید خیلی فشار بیاورد که باز هم کارش به جراحی کشیده شود، به‌خاطر همین تصمیم گرفت که در جهانی امسال حضور نداشته باشد.

وی در رابطه با اینکه گفته می‌شد از بهداد سلیمی بعد از خداحافظی از دنیای قهرمانی در کادر فنی تیم ملی استفاده خواهد شد، گفت: با بهداد در حال صحبت‌های اولیه هستیم حالا باید ببینیم چه‌چیزی پیش خواهد آمد.

مسابقات جهانی 2018 وزنه‌برداری 10 تا 20 آبان ماه در عشق‌آباد ترکمنستان برگزار می‌شود. تیم ایران سال گذشته در آناهیم آمریکا به مقام قهرمانی رسید.