به گزارش افکارنیوز،

مسابقاتکشتی فرنگی قهرمانی جهان در اوزان 55، 63، 72 و 82 امروز (پنج شنبه)در شهر بوداپست مجارستان آغاز شد که نمایندگان کشورمان به مصاف حریفان خود رفتند.

بر این اساس در وزن 82 کیلوگرم سعید عبدولی در دور اول به مصاف ادگار بابایان دارنده مدال نقره اروپا از لهستان رفت و در حالی که 3 بر صفر از حریف عقب بود با ضربه فنی پیروز میدان شد.وی در دوم نیز در حالی که با نتیجه 6 بر 2 از لاشا گوبادزه دارنده مدال برنز جهان از گرجستان پیش بود حریف را ضربه فنی کرد و راهی یک چهارم نهایی شد.عبدولی در این مرحله رفیق حسین اف قهرمان اروپا از آذربایجان را با نتیجه 3 بر صفر از پیش رو برداشت و به نیمه نهایی رسید.

در وزن 72 کیلوگرم محمدعلی گرایی در دیدار نخست مقابل دائه کیون پارک از کره جنوبی 3 بر یک پیروز شد و راهی دور بعد شد.وی در دور دوم با نتیجه 7 بر 2 مقابل داگ از ترکیه برتری رسید و به یک چهارم نهایی رسید.وی در این مرحله برابر رسول چونایف قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک از آذربایجان 5 بر 4 مغلوب شد و باید منتظر حضور این کشتی گیر به دیدار فینال باشد تا بتواند برای کسب مدال برنز در گروه شانس مجدد به کار خود ادامه دهد.

در وزن 63 کیلوگرم محسن حاجی پور در مبارزه نخست جرمن دیاز از پورتوریکو را با نتیجه 9 بر صفر از پیش رو برداشت.وی در دور دوم مقابل دانیر اسماعیل اف دارنده مدال برنز اروپا از مولداوی با نتیجه 7 بر 6 مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد حاجی پور از دور  رقابت ها کنار رفت.

در وزن 55 کیلوگرم مسلم نادری خادم در دور نخست مقابل نوگزاری تسوروتسومیا دارنده مدال برنز اروپا از گرجستان 6 بر یک مغلوب شد و باید منتظر حضور این کشتی گیر به دیدار فینال باشد تا بتواند برای کسب مدال برنز در گروه شانس مجدد به کار خود ادامه دهد.