به گزارش افکارنیوز،

امیر قلعه نویی سرمربی سپاهان بعد از پیروزی یک بر صفر برابر استقلال با حضور در نشست خبری درباره این دیدار گفت: این برد را به کارگرانی که در کنار کوره 1600 درجه گرما را تحمل می کنند تا سپاهان به حیات خود ادامه دهد، تبریک می گویم. هواداران ما 90 دقیقه تیم را تشویق کردند. بازی بسیار خوبی بود و توقع می رفت که اینگونه باشد. ما شروع بسیار بدی داشتیم و من دقیقه 5 می خواستم تعویض کنم اما تغییر سیستم دادیم و بهتر شدیم.


وی افزود: در نیمه دوم تغییراتی دیگری داشتیم و با لایه های دفاعی عمق را بستیم. به شهامت داور تبریک می گویم. کرمانشاهی و همکاران یک پنالتی را بر گردادند اما باید از او تشکر کنیم که نزدی به صحنه بود و خوب قضاوت کرد. این بازی سه حالت داشت؛ یک حالت برد ما بود که انجام شد. استقلال نیز یک موقعیت داشت و می توانست برنده باشد و البته بازی امکان مساوی بودن هم داشت.

 

قلعه نویی درباره تیم ملی و  عدم حضور بازیکنان سپاهان، بیان کرد: به جام جهانی رفتن آسان است اما در جام ملت ها نتیجه گرفتن، سخت است و نباید به تیم ملی فشار آورد. در بازی های حذفی مسائل سخت تر می شود و دوره قبل یک اشتباه کار ما را سخت کرد. باید بین باشگاه ها و تیم ملی تعامل باشد اما در این 8 ساله نبوده است. هر ادبیاتی خواستند، انجام دادند و آخرین نمونه حمید استیلی بود. یک سری آدم ها هستند که بله قربان گوی این افراد هستند و نمی شود آنها را کاری کرد. باید با آرامش تیم ملی اهداف خود را دنبال کند و به لیگ احترام بگذاریم. مطمئن هستم که زیاد لیگ را تماشا نمی کنند. درباره بازیکن باید به افکار فردی که مسئولیت دارد، احترام بگذاریم. من را دادگاهی کردند اما از این آقایان سوال و جواب نمی شود. باخت به عراق بی لیگ حماسه بود اما شکست به کره، یک دادگاه می خواست. امیدوارم تیم امید و تیم بزرگسالان با آرامش پیش بروند.

 

قلعه نویی درباره پنالتی انصاری و تصمیم داور مسابقه، گفت: ما باید فیلم بازی را ببینیم اما در مجموع کرمانشاهی هم مدیریت کرد  و هم قانون را اعمال کرد. باید ببینیم پنالتی بود یا نه اما به نظر من داور نسبت به کمک نزدیک تر بود. همه می دانند که در این چند هفته سپاهان و نساجی بیشترین ضرر را تحمل کردند اما خوشحالم که کرمانشاهی با شجاعت داوری کرد و اشتباهات زیادی نداشت.

 

سرمربی سپاهان در واکنش به سپاهان و خریدهای این تیم، گفت: یک سری از دوستان هستند که همیشه تبلیغات منفی انجام می دهند و حکایت ما حکایت میخ فروشی است که اکنون نمی توانم بگویم. من همیشه یک سری بازیکنان را بر اساس افکاری که داشتم گرفتم. بازیکنانی در تیم من بودند که در تیم خود مازاد بودند مانند قاضی در پرسپولیس و شهباززاده. همین کی روش را ببینید چقدر تبلیغات منفی کردند؟ او 2 میلیون دلار ارزش دارد. من که 20سال مربی بودم، نمی دانم اما فردی که میکروفون دارد، می داند؟ ما با کی روش کار کردیم و او بریده گل زدن را یاد گرفت. ما این همه افتخار و عنوان داشتیم اما مطالب را بخوانید. اگر این کار را مربی خارجی کرده بود، برای او مجسمه می زدند. یک سری افراد با قلعه نویی و اصولی که دارد، مشکل دارند.

 

سرمربی سپاهان درباره تعویض های این تیم، گفت: از کیفیت بازی راضی نیستم اما از بچه ها تشکر می کنم. بالاخره حریف ما استقلال است و تیم خوبی دارد. بیرون رفتن علی کریمی به نفع ما شد و او میدان داری می کرد. ما در نیمه دوم موقعیت های خوبی داشتیم و در مجموع باید به این تیم تبریک بگویم و افتخار کنم. تیم ما فصل گذشته شرایط خوبی نداشت و ما نیاز به زمان داشتیم اما حالا این زمان به حداقل رسیده است.