به گزارش افکارنیوز،

الهه و شهربانو منصوریان می‌خواهند با طلای جام جهانی‌ چین، نقره بازی‌های آسیایی جاکارتا را فراموش کنند. الهه می‌گوید‌: «بعد از اینکه طلای بازی‌های آسیایی را از دست دادم، روحیه خوبی نداشتم اما برای جبران مدال نقره جاکارتا نیاز به استراحت و انگیزه داشتم. به همین خاطر تصمیم گرفتم تمریناتم را بیشتر کنم تا در جام جهانی مدال طلا بگیرم و دل مردم را دوباره شاد کنم.»

او همچنان از مدال نقره بازی‌های آسیایی ناراحت است: «از نظر احساسی شکست در جاکارتا را فراموش نمی‌کنم اما برای اینکه روی عملکردم تأثیر منفی نگذارد، این شکست را فراموش کردم تا بتوانم در جام جهانی‌ طلایی شوم.»

الهه بعد از جام جهانی‌ تغییر وزن می‌دهد‌: «کاهش وزن باعث شد تا در جاکارتا نتوانم به مدال طلا دست پیدا کنم به همین خاطر بعد از جام جهانی‌ تغییر وزن می‌دهم و خودم را در یک وزن بالاتر برای مسابقات جهانی آماده می‌کنم.»

نایب‌قهرمان بازی‌های آسیایی از فینال می‌گوید‌: «بازی سختی مقابل حریف چینی داشتم، حریف چینی قرعه استراحت داشت و در دیدار پایانی سرحال‌‌تر بود. خوشحالی او بعد از پیروزی نشان دهنده این بود که آرزوی شکستم را داشت چون در لیگ چین او را شکست داده بودم. این بازیکن با تماشای بازی‌های من و آنالیز خوب و تمرینات توانست به پیروزی برسد اما این پایان کار نیست. از نحوه مبارزات او شناخت کافی دارم و او را در جام جهانی‌ و مسابقات جهانی شکست می‌دهم.»

الهه فعلاً قصد خداحافظی از دنیای قهرمانی را ندارد: «حسرت طلای بازی‌های آسیایی بر دلم مانده و برای رسیدن به آن تلاش می‌کنم. اگر بخواهم زمانی با دنیای قهرمانی ووشو خداحافظی کنم باید کلکسیون مدال‌هایم تکمیل باشد پس منتظر بازی‌های آسیایی ۴ سال آینده هستم تا با مدال طلا خداحافظی کنم.»

شهربانو منصوریان، دیگر سانداکار تیم ملی مثل خواهرش الهه از مدال نقره بازی‌های آسیایی ناراحت است و می‌خواهد با فراموشی شکست در جاکارتا به مدال طلای جام جهانی‌ دست پیدا کند.

او از عملکردش راضی نیست: «از اینکه طلای بازی‌های آسیایی را از دست دادم هنوز ناراحت هستم چون آماده بودم و می‌توانستم به مدال طلا دست پیدا کنم اما بعد از اینکه از سکو به پایین پرتاب شدم، تمرکزم را از دست دادم. تلاش می‌کنم در جام جهانی با عملکردی خوب به مدال طلا دست پیدا کنم تا جبران مافات کرده باشم.»

شهربانو خودش را آماده می‌داند‌: «با تمریناتی که برای بازی‌های آسیایی داشتم در حال حاضر آمادگی خوبی دارم. بعد از بازی‌های آسیایی مدتی استراحت داشتم و در بازگشت، تمرینات تخصصی را همراه الهه خواهرم و پریناز نذیری زیر نظر سرمربی تیم ملی انجام دادم تا از لحاظ آمادگی و روحیه در شرایط خوبی قرار بگیرم.»

نایب‌قهرمان بازی‌های آسیایی درباره حضورش در یک وزن بالاتر حرف می‌زند‌: «الهه تصمیم دارد بعد از جام جهانی‌ تغییر وزن دهد، اگر او بخواهد به یک وزن بالاتر بیاید، به خاطر خواهرم حاضر هستم من هم تغییر وزن بدهم و به یک وزن بالاتر بروم.»

شهربانو از دنیای قهرمانی خداحافظی نمیَ‌کند‌: «قطعاً اگر سانداکاری پیدا شود و مرا شکست دهد از ووشو و دنیای قهرمانی خداحافظی می‌کنم.»