به گزارش افکارنیوز،

محمدحسن محبیدر مورد عملکرد تیم ملی کشتی آزاد در مسابقات جهانی 2018 بوداپست اظهار داشت: اصلا دلم نمی‌خواهد رسول خادم از فدراسیون کشتی برود اما فکر می‌کنم کسانی که اطراف خادم هستند به او اطلاعات اشتباه می‌دهند. اینکه او هر دو کار ریاست و فنی را با هم انجام می‌دهد اشتباه است و حتما باید کار فنی را به سایر مربیان واگذار کند. محمد طلایی بچه بسیار خوبی است و من هم خیلی دوستش دارم، می‌شود هدایت تیم ملی را به او یا چند مربی خوب دیگر داد.

وی ادامه داد: از روز اول هم گفتم مگر رسول خادم در دوره قهرمانی‌اش، از شهرش شروع نکرد و بعد به استان و کشور و جهان و المپیک رسید؟ مربیگری هم همین است. این کار ریزه‌کاری‌هایی دارد که باید حتما تجربه لازم را داشته باشی. کسی که سنش بالاتر است، حتما آزمون و خطای بیشتری کرده و حرف‌هایی برای آدم دارد که بتوان از آن استفاده کرد. خادم باید حرف منتقدانش را هم بشنود.

محبی با تاکید بر اینکه شدیدا مخالف رفتن رسول خادم از فدراسیون کشتی است، تصریح کرد: همان زمان هم که او استعفا کرده بود، گفتم باید برگردد. حالا هم همینطور است. من هم آنقدر به زندگی خودم قانع هستم که هیچ‌وقت دوست نداشتم جای کسی را بگیرم، هرچند در مقاطع زیادی حقم بوده باشم ولی همیشه به چیزی که داشته‌ام قانع بودم. یک روز امیر خادم که رئیس فدراسیون کشتی بود به من گفت می‌خواهد مرحوم معزی‌پور را بیاورد، که به او گفتم «من محمدحسن محبی‌ام، به من ربطی ندارد چه کسی را می‌خواهید بیاورید». 15 روز پیش از جهانی هم به من گفت که به او فشار آورده‌اند رسول خادم را بیاورد که باز هم همان جواب را تکرار کردم. امروز هم همین را می‌گویم. نه نیاز دارم جای کسی باشم و نه کسی جای من باشد. اگر مرا برای کاری دعوت کردند با روحیه‌ام سازگار باشد،‌ قبول می‌کنم.

این مربی کرمانشاهی افزود: الان هم بحثم این است که نباید خادم را از دست بدهیم، ولی وقتی کشتی‌گیرانی چون پیمان یاراحمدی، امیر محمدی و رضا افضلی را به آن شکل کنار می‌گذاریم آه آنها دامن تیم را می‌گیرد! من به المپیک رفتم و دو دور کشتی گرفتم، کسی هم نمی‌توانست بگوید چرا، چون در ایران اول شده بودم. مگر امیر یا رسول خادم در چند مسابقه همینطور نبودند؟ یک سال حذف شدند و چند سال بعدش مدال گرفتند. کشتی‌گیری مثل پرویز هادی خیلی باغیرت و مردانه کشتی گرفت و مدالش هم خیلی ارزشمند بود.

وی در مورد شکست حسن یزدانی مقابل تیلور آمریکایی گفت: آن شیوه و برنامه سابق که برای یزدانی مقابل تیلو انتخاب کرده بودند دیگر جواب نمی‌دهد. در گذشته ما خیلی با بحث آنالیز آشنا نبودیم، وقتی به یکی از حریفانم باختم شنیدم که گفتند 23 بار کشتی من را آنالیز کرده‌اند. حالا هم همینطور است. تیلور دو سال است که روی کشتی یزدانی کار می‌کند ولی ما به یک مدال کشتی بسنده کردیم.

محبی تاکید کرد: هیچ‌کس نمی‌خواهد جای رسول خادم را بگیرد، اما این مجموعه یک سرمربی می‌خواهد. او بهتر است خودش کنار بکشد و اختیار تام به کادرفنی بدهد و خودش هم کار ریاست فدراسیون را انجام دهد.