به گزارش افکارنیوز،

رئال در وضعیتی بحرانی در مقابل بارسایی قرار خواهد گرفت که تا پیش از هفته دهم صدرنشین لالیگا بود. روز گذشته با پیروزی اتلتیکو برابر سوسیداد صدر به این تیم رسید و بارسا برای پس گرفتن صدرنشینی وارد ال کلاسیکو خواهد شد.
این بازی شماره 89 دو تیم در ورزشگاه اختصاصی بارسلونا است(در رقابت های لالیگا). رئال تنها 20 بار در زمین بارسا پیروز شده و جالب اینکه تنها شش پیروزی در زمانی حاصل شده که رئال از لحاظ امتیازی پایین تر از بارسا قرار داشته است. در 14 پیروزی دیگر رئال بالاتر از بارسا در جدول قرار داشت.
به عبارتی بارسا معمولا زمانی که در جدول بالاتر از رئال قرار داشته، به رئال باج نداده است.
فصل 16-2015 رئال در شرایطی که 10 امتیاز نسبت به بارسا اختلاف داشت، به نوکمپ آمد و با هدایت زیدان 1-2 پیروز شد. در آن مسابقه بنزما و رونالدو پاسخ گل پیکه را دادند.
فصل 30-1929 رئال در شرایطی که شش امتیاز کمتر از بارسا داشت، به ورزشگاه لس کورتس رفت و 1-4 پیروز شد. در نهایت بیلبائو بود که فاتح دومین دوره رقابت های لالیگا شد.
فصل 71-1970 رئال با سه امتیاز کمتر از بارسا برابر این تیم قرار گرفت و در نهایت 0-1 پیروز شد. در نهایت والنسیا قهرمان لالیگا شد.
فصل 44-1943 رئال با دو امتیاز کمتر از بارسا قدم به ورزشگاه لس کورتس گذاشت و 1-2 به برتری دست یافت.
فصل 59-1957 رئال که یک امتیاز کمتر از بارسا داشت، موفق شد در زمین آبی و اناری ها با دو گل پیروز شود و از این تیم پیش بیفتد. رئالی ها در آن دوره قهرمان شدند.
فصل 84-1983 نیز رئال با یک امتیاز کمتر از بارسا از هفته هفتم رقابت ها پای به نوکمپ گذاشت و با گل های سانتیانا و خوانیتو در مقابل تک گل کینی پیروز شد. پس از آن، رئال به مدت 20 سال در لالیگا نتوانست در ورزشگاه نوکمپ پیروز شود تا فصل 04-2003 که با مربیگری کارلوس کی روش 1-2 توانست بارسا را مغلوب کرد.