به گزارش افکارنیوز،

یکشنبه در ورزشگاه نوکمپ حساس‌ترین بازی هفته دهم لالیگا اسپانیا برگزار شد. ال‌کلاسیکو ۲۷۲ بین بارسلونا و رئال‌مادرید؛ دیداری که پیش از شروع آن بارسلونا برای بازگشت به صدر جدول لیگ برتر و پس گرفتن جایگاهش از اتلتیکومادرید نیاز به برد داشت و رئال‌مادرید هم برای فرار از روزهای سخت و بحرانی فقط برد می‌خواست. از طرفی بارسلونا در سه فصل اخیر در نوکمپ موفق به شکست رئالی‌ها نشده بود.

بازی با سوت «خوسه ماریا سانچس مارتینس» از ساعت ۱۸:۴۵ به وقت ایران آغاز شد. در ترکیب اصلی بارسلونای میزبان بارسلونا: مارک‌آنره تراشتگن، پیکه، روبرتو، لنگله، آلبا، بوسکتس، راکیتیچ، آرتور، رافینیا، کوتینیو و سوارس حضور داشتند و ترکیب اصلی رئال‌مادرید را کورتوا، راموس، واران، ناچو، مارسلو، مودریچ، کاسمیرو، کروس، ایسکو، بیل و بنزما تشکیل می‌دادند.

بارسلونا در نیمه اول خیلی زود به گل اول رسید. زننده این گل فیلیپه کوتینیو بود که در دقیقه ۱۱ پاس به بیرون عالی جوردی آلبا را به گوشه دروازه فرستاد. این گل پس از رد و بدل شدن ۳۰ پاس بین بازیکنان بارسا به ثمر رسید.

در دقایق بعد از این گل رئالی‌ها ۲ مرتبه توسط گرت بیل و مارسلو با شوت از راه دور سعی کردند دروازه میزبان را تهدید کنند، اما این شوت‌ها خطر خاصی روی دروازه تراشتگن ایجاد نکرد. دقیقه ۱۹ شوت دیدنی آرتور می‌توانست با گل بعدی بارسا همراه شود اما کورتوا ضربه او را به خوبی مهار کرد. دقیقه ۲۷ صحنه‌ای مشکوک در محوطه جریمه رئال‌مادرید رخ داد و واران، سوارس را سرنگون کرد که داور پس از بررسی این صحنه با VAR نقطه پنالتی را نشان داد. دقیقه ۳۰ این ضربه را لوئیس سوارس تبدیل به گل دوم بازی کرد تا تولد فرزند سوم خودش را در ال‌کلاسیکو جشن بگیرد.

در دقایق پایانی نیمه نخست باز هم این بارسا بود که شانس گلزنی داشت و مادریدی‌ها خطری برای جبران گل‌های خورده ایجاد نکردند. در پایان این نیمه با همان ۲ گل به سود بارسلونا خاتمه پیدا کرد.

در آغاز نیمه دوم لوپتگی دست به تعویض واران زد و لوکاس واسکس را به جای او به زمین فرستاد تا از نفوذ بیشتر این بازیکن در سمت راست برای تهاجمی‌تر کردن تیمش استفاده کند. رئال دقیقه ۵۰ موفق شد یکی از گل‌های خورده را جبران کند تا برای فرار از شکست امیدوار شود. پس از ارسال توپ ایسکو به درون محوطه جریمه خط دفاعی بارسا اشتباه کرد و مارسلو توپ سرگردان را به قعر دروازه فرستاد.

کولاک رئالی‌ها پس از این گل هم ادامه پیدا کرد و دقیقه ۵۶ با شوتی که لوکا مودریچ از درون محوطه جریمه زد می‌توانستند به گل تساوی برسند، اما این توپ به تیر دروازه خورد و عرض محوطه شش‌قدم را طی کرد تا با بدشانسی وارد دروازه نشود. بارسا دقیقه ۶۱ با موقعیت خوبی که سوارس داشت از زیر فشار خارج شد. ضربه دیدنی سوارس در پی ارسال روبرتو در این دقیقه به تیر عمودی دروازه رئال برخورد کرد. دقیقه ۶۸ سانتر واسکس روی سر بنزما فرود آمد ولی ضربه سر مهاجم فرانسوی از بالای دروازه به بیرون رفت.

با حضور سمدو به‌جای رافینیا، والورده دفاع تیمش را مستحکم‌تر کرد. دقایقی بعد هم دمبله جای کوتینیو یکی از بازیکنان خوب زمین وارد میدان شد تا در ضدحملات بارسا بتواند رئال را تسلیم کند. این اتفاق دقیقه ۷۵ رخ داد و ارسال روبرتو که به خط میانی منتقل شده بود با ضربه سر تماشایی سوارس تبدیل به گل دومش در این بازی و گل هشتم او در تاریخ ال‌کلاسیکو شد.

آسنسیو به‌جای بیل و ماریانو به‌جای مارسلو به زمین آمدند تا رئال باز هم فاصله را کمتر کند، اما این بارسا بود که در ضدحمله صاحب فرصت خوب گلزنی و گل می‌شد. دقیقه ۸۳ فرصت تک‌به‌تک و تیرخلاص با ضربه‌ای چیپ از سوارس. ستاره اروگوئه‌ای هت‌تریک کرد تا شبی رؤیایی برای خودش و تیمش در تاریخ ال‌کلاسیکو ثبت کند. اتفاق باورنکردنی دقیقه ۸۷ افتاد. آرتورو ویدال ۳ دقیقه پس از حضورش در زمین سانتر دمبله را به تور دروازه کورتوا چسباند. رئال دیگر توانی برای کم کردن فاصله نداشت و با تحقیر در نوکمپ به کار خودش پایان برد. پایانی که شاید به منزله خداحافظی باشگاه رئال‌مادرید با لوپتگی باشد.

بارسلونا موفق شد بعد از سه فصل ناکامی در پیروزی برابر رئال‌مادرید ۵ بر یک حریف دیرینه‌اش را نابود کند تا یکی از بردهای تاریخی‌اش در ال‌کلاسیکو را رقم بزند. با این برد بارسلونا ۲۱ امتیازی شد و به صدر جدول برگشت، رئال‌مادرید هم ۱۴ امتیازی باقی ماند و با تفاضل گل صفر به رده نهم سقوط کرد.