به گزارش افکارنیوز،

فصل نقل و انتقالات برای استقلال فصل جدایی ستاره‌های درخشان این تیم بود. ستاره‌هایی که یافتن گزینه‌های مشابه برای جایگزینی آن‌ها کار سختی بود و البته سخت‌ترین آن یافتن گزینه‌ای مناسب به‌جای تیام. مرتضی تبریزی سر انجام پس از گذشت چند هفته از بازی‌های لیگ به حمله‌ی استقلال اضافه شد و خیلی زود تنها پس از گذشت ۲۸ دقیقه در ترکیب آبی پوشان اولین گل خود برای این تیم را به ثمر رساند. گلی که نوید روزها‌ی خوبی از حضور او در ترکیب استقلال می‌داد. عدد گل زده‌ برای تبریزی در استقلال اما روی عدد ۱ متوقف شد تا خط حمله‌ی آبی ها چندان هم مطمئن به‌نظر نرسد.

تبریزی در ۶ دیداری که برای آبی پوشان به میدان رفته هرچند در گل‌زنی آن‌چنان موفق نبوده اما در نقشی متفاوت یکی از کلیدی‌ترین بازیکن‌های تیم‌اش بوده است. ثبت میانگین ۱ پاس کلیدی در هر ۹۰ دقیقه او را تبدیل به بهترین بازیکن استقلال از این حیث کرده است. جایگاهی که فصل گذشته با میانگین ۱,۳ پاس در هر مسابقه در اختیار سرور جباروف قرار داشته است.

هفته‌ی نهم لیگ بدون شک درخشان ترین نمایش تبریزی تا اینجای فصل برای او بود. تبریزی در دیدار برابر سایپا بیشتر از این‌که در قامت یک مهاجم تمام کننده باشد در نقش یک بازی‌ساز موثر در خط حمله‌ی استقلال ظاهرشد. ارسال ۴ پاس کلیدی(رتبه‌ی ۱) با دقت پاس ۸۶ درصدی( رتبه‌ی ۱) یک آمار عالی برای او بود تا همراه با ۲ شوت به سمت دروازه عنوان بهترین بازیکن زمین را تصاحب کند( نمره‌ی ۸,۱۲). آماری که می‌تواند خط حمله‌ی کم رمق استقلال را به آینده امیدوار کند.

تبریزی که فرصت تمرین و هماهنگی با استقلال را در ابتدای فصل در اختیار نداشته، به‌نظر می‌رسد از تعطیلات اخیر لیگ بهره‌ی کافی را برده و در این زمان به هماهنگی لازم با تفکرات شفر رسیده است. بی‌شک قرار گرفتن تبریزی روی فرم ایده‌آل در کنار قائدی و صیادمنش، در ادامه‌ی فصل می‌تواند یکی از پویاترین و جذاب ترین خط حمله‌های لیگ را تشکیل دهد.