به گزارش افکارنیوز،

مسعود سلطانی‌فر در حاشیه بازدید میدانی دو ساعته از فرایند آماده‌سازی ورزشگاه آزادی برای بازی برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: در این دوره بعد از مدت‌ها یک تیم ایرانی به فینال راه یافته است، هر چند که باید از مرحله یک چهارم که برای اولین بار در تاریخ ورزش کشورمان رخ داد هم نام ببرم که همزمان پرسپولیس و استقلال به این مرحله راه پیدا کردند.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: بعد از موفقیت‌های خوب ورزش ایران در جام جهانی فوتبال، بازی‌های آسیایی، بازی‌های پاراآسیایی و المپیک جوانان، امیدوارم پرسپولیس قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شود تا به همراه مردم ایران در ورزشگاه آزادی جشن قهرمانی بگیریم.

سلطانی‌فر با تشکر از مدیریت و کارشناسان شرکت توسعه و مجموعه ورزشی آزادی تهران ادامه داد: با توجه به امکانات و شرایطی که لازم بود برای بازی برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا فراهم شود و همچنین الزاماتی که AFC قرار داده بود و اینکه برخی فضاها، معابر و تجهیزات باید اضافه و بازسازی شود، در بازدید دو ساعته‌ای که داشتم، 80 درصد آن محقق شده است و در فاصله 12 روزی که تا فینال باقی مانده، ان‌شاءالله بقیه موارد هم که بایستی انجام شود، دو سه روز زودتر از بازی برگشت فینال، اقدامات و امکانات لازم هم تأمین می‌شوند.

وی در ادامه اظهار داشت: ان‌شاءالله روز 19 آبان همزمان با آغاز ماه ربیع‌الاول که با ولادت پیامبر گرامی اسلام همراه است،  جشن پیروزی و قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا را بگیریم.

وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به سؤالی مبنی بر پیش‌بینی نتیجه دیدار فینال لیگ قهرمان آسیا عنوان کرد: پیش‌بینی من این است که در مجموع دو دیدار رفت و برگشت نماینده ایران پیروز و فاتح لیگ قهرمان آسیا می‌شود.

سلطانی‌فر ادامه داد: تیم‌های ایرانی در این دوره به ویژه پرسپولیس نشان داد که تا پایان 90 دقیقه تلاش می‌کند و این ظرفیت را دارد که  به امید خدا جام  قهرمانی را کسب کند.

وی همچنین درباره میهمانان خارجی بازی برگشت فینال در ورزشگاه آزادی گفت: براساس اطلاعی که فدراسیون و کنفدراسیون دادند، 250 نفر از مقامات کنفدراسیون فوتبال آسیا، یوفا و فیفا، رؤسای 20 فدراسیون همچنین تعدادی از خبرنگاران خارجی حضور خواهد داشت که تدابیر لازم را برای میزبانی و پذیرایی از میهمانان خارجی پیش‌بینی و اتخاذ کرده‌ایم. امیدوارم این میهمانان هم بتوانند در این پیروزی و جشن بزرگ و باشکوه مردم ایران سهیم باشند.

وزیر ورزش و جوانان درباره حضور مقامات ارشد دولت و دعوت از رئیس جمهوری کشورمان، معاون اول رئیس جمهوری و وزرا برای تماشای بازی فینال گفت: این بازی یک اتفاق بسیار خوب ملی برای ورزش و مردم ایران است و تلاش می‌کنیم مقامات ارشد دولت و کشور برای تماشای این بازی به استادیوم بیایند.