به گزارش افکارنیوز،

فرشاد فلاحت زاده اظهار داشت: در جریان بازی استقلال و سپاهان، باشگاه استقلال از بنده و رضا عنایتی بعنوان پیشکسوتان این باشگاه تجلیل و قدردانی به عمل آورد و من از این بابت از باشگاه محبوبم بسیار سپاسگزارم. من اولین پیشکسوتی نبودم که مورد تجلیل باشگاه قرار گرفتم و قطعا آخرین نفر هم نخواهم بود. این عمل به ما پیشکسوتان حس خوبی می دهد و متوجه می شویم که هنوز دیده می شویم.

وی اضافه کرد: همین موضوع بهانه‌ای شد تا بعد از مدتها یک بازی استقلال را از نزدیک و در ورزشگاه آزادی ببینم و این اتفاق حس خیلی خوبی به من داد. برای همین تصمیم گرفتم در این مدت که خودم هم تیمی ندارم و وقتم هم آزادتر است بیشتر برای تماشای بازیهای استقلال به ورزشگاه بروم تا بلکه از این طریق بتوانم هرچه اندک، اما قدری به تیم استقلال که  خودم را از آن جدا نمی دانم روحیه بدهم.

مدافع پیشین آبی پوشان خاطرنشان ساخت: به همین دلیل بازی استقلال و سپاهان را از نزدیک و با دقت تماشا کردم. متاسفانه آبی پوشان در حد انتظار ظاهر نشدند و چهره تیم پیروز را نداشتند. این اولین بازی استقلال در این فصل نبود که از نظر فنی شرایط مطلوبی نداشت، اما امیدوارم که آخرین بازی ضعیف آنها باشد.

فلاحت زاده با انتقاد از عملکرد «گرو» و «نیومایر» در ترکیب آبی پوشان گفت: این دو بازیکن خیلی ضعیف تر از استانداردهایی هستند که برای حضور بازیکنان خارجی در تیم استقلال و لیگ برتر ایران تعریف شده است. کمیته فنی باشگاه استقلال نباید حالت فرمایشی داشته باشد و باید بر خریدهای این باشگاه نظارت و دقت بیشتری کند. نمی دانم ارزش قرارداد این دو بازیکن چقدر است اما قطعا مجانی جذب تیم نشده اند. حتم دارم در همین فوتبال ایران ده ها بازیکن جوان هستند که اگر از این دو خارجی بهتر نباشند، در بدترین حالت در حد این ها هستند.

پیشکسوت آبی پوشان تصریح کرد: روند حرکتی آبی پوشان برای قهرمانی در لیگ امیدوار کننده نیست و قهرمانی در لیگ برای این تیم در فصل جاری سخت به دست آید. به اعتقاد من مثل فصل گذشته شفر باید تمرکزش را روی جام حذفی بگذارد و استارت قهرمانی در جام حذفی را از همین دیدار با سایپا بزند.

وی اضافه کرد: آبی پوشان به تازگی در لیگ با سایپا بازی کرده‌اند و این باعث می شود تا شناخت خوبی از تیم علی دایی داشته باشند. امیدوارم این شناخت به پیروزی استقلال در این بازی مهم کمک کند. برگزاری این بازی در ورزشگاه آزادی هم باعث می شود تا بچه های استقلال که اساسا تاکتیکی هستند فوتبال بهتری ارائه دهند. 

بازیکن پیشین استقلال و سایپا که با پیراهن این دو تیم ۴ بار در جام باشگاه های آسیا حضور یافته و با استقلال دو بار حضور در فینال را تجره کرده که حاصل آن  یک قهرمانی و یک نایب قهرمانی بود، در خاتمه بیان داشت: بعنوان پیشکسوت این باشگاه از روند حرکتی این تیم در سالهای اخیر دلخور و نگرانم. سالهای زیادی از آخرین قهرمانی استقلال در لیگ و آخرین درخشش این تیم در آسیا می گذرد و این فاصله زیادی که افتاده باعث ناراحتی پیشکسوتان و هواداران شده است. امیدوارم مدیران باشگاه بتوانند تمهیداتی بیاندیشند که هرچه سریعتر این تیم به روزهای اوج خود بازگردد.