به گزارش افکارنیوز،

 یکی از ارکان موفقیت تیم پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا 2018 علیرضا بیرانوند بوده است. این گلر لرستانی که در 26 سالگی در اوج آمادگی به سر می برد، در مسابقات آسیایی نیز همچون بازی های داخلی عملکرد بسیار خوبی داشته و امیدوار است تا چند ماه دیگر به تمام آرزوهایش برسد.

او پیش تر گفته بود که قهرمانی با پرسپولیس و تیم ملی در آسیا و همچنین رسیدن به جایزه مرد سال قاره آرزوهایش هستند و حالا در کمال شگفتی بیرانوند فاصله بسیار کمی را با این اهداف تجربه می کند.

بیرانوند در لیگ قهرمانان از 12 بازی موفق به 6 کلین شیت شده و در 6 بازی دیگر 10 بار دروازه اش را باز شده دید. او 4 گل از تیم السد خورد و بغداد بونجاح به تنهایی 30 درصد گل های خورده بیرانوند را به نام خود ثبت کرد! وی در مقابل تیم های السد، الوصل و نسف قارشی کلین شیت کرد اما در برابر تیم های الدحیل و الجزیره موفق به این کار نشد.

حالا گلر شماره یک تیم ملی و پرسپولیس اهداف دیگری را هم در مقابل خود می بیند. اگر بیرانوند بتواند در دو بازی فینال گلی نخورد، رکوردش را به 8 کلین شیت از 14 بازی می رساند و به عبارتی آمار گل نخوردن در بیش از 50 درصد بازی ها را از خود به یادگار می گذارد. از طرف دیگر، او که هم اکنون با 27 سیو در جایگاه پنجمین گلر فعال لیگ قهرمانان جای دارد، می تواند با 10 سیو دیگر به رده نخست برسد و به عبارتی در تمام فاکتورهای دروازه بانی، بهترین در لیگ قهرمانان آسیا شود.

بی تردید رسیدن به رکورد 8 کلین شیت و همچنین صدرنشینی در جدول مهارها احتمال کسب جایزه برترین بازیکن سال را برای علیرضا بیرانوند افزایش می دهد؛ جایزه ای که تاکنون هیچ دروازه بان ایرانی کسب نکرده و آخرین بار علی کریمی یک و نیم دهه پیش توانست به آن برسد.

او در تمرین امروز در دبی نیز بسیار پرتلاش ظاهر شد و در روز مربی، این عکس را به همراه ایگور پانادیچ ثبت کرد؛ مربی کرواتی که رابطه بسیار صمیمی و خوبی با علیرضا بیرانوند دارد.