به گزارش افکارنیوز،

براساس برنامه اعلام شده ازسوی سازمان لیگ، استقلال در هفته سیزدهم لیگ میزبان پدیده مشهد است. این بازی باید در ورزشگاه خانگی آبی‌ها یعنی آزادی برگزار شود. این تاریخ درست یک روز قبل از دیدار برگشت پرسپولیس و کاشیما آنتلرز در تهران است. اگر درخواست برگزار نشدن بازی‌های استقلال در ورزشگاه آزادی تا بعد از فینال آسیا را هم نادیده بگیریم، باز هم امکان برگزاری مسابقه یک روز قبل از فینال در ورزشگاه آزادی به‌هیچ عنوان وجود ندارد چرا که تیم‌های فینالیست 18 آبان طبق قانون یک جلسه در ورزشگاه محل برگزاری مسابقه تمرین می‌کنند. این موضوع نشان می‌دهد سعید فتاحی مسوول برگزارکننده مسابقات دچار اشتباه شده و در برنامه‌ریزی اول فصل احتمال فینالیست شدن پرسپولیس را لحاظ نکرده است!

برنامه‌ریزی مورددار سازمان لیگ

در شرایطی که امیرحسین فتحی سرپرست باشگاه استقلال به بحث برگزار شدن بازی‌های خانگی این تیم در ورزشگاه تختی به جای ورزشگاه آزادی واکنشی نشان نداده و سکوت پیشه کرده است، علی خطیر و هادی مباشری به عنوان معاون‌های باشگاه مصاحبه‌های جداگانه‌ای انجام داده و تاکید کردند حاضر نیستند غیر از ورزشگاه آزادی در جای دیگری  میزبانی کنند و اگر امکان بازی در ورزشگاه آزادی وجود ندارد می‌توانند آن را لغو کنند. فتاحی هم به عنوان مسوول برگزارکننده مسابقات حق را به آبی‌ها داد و تاکید کرد که کسی نمی‌تواند از آنها بخواهد تا در آزادی که ورزشگاه خانگی آنها است بازی نکنند. اما هنوز کسی به بازی استقلال و پدیده توجه نکرده و موضع باشگاه در قبال آن مسابقه مشخص نیست.

پیشنهاد استقلالی‌ها برای بازی با پدیده

برای این بازی 2 راه حل بیشتر وجود ندارد. اول برگزاری مسابقه در ورزشگاه تختی است و راه‌حل دوم هم به تعویق افتادن آن است. اما به نظر می‌رسد استقلالی‌ها یک راه حل سوم برای این بازی پیدا کرده‌اند. هادی مباشری در گفتگویی اعلام کرد حاضرند تا در بازی رفت به جای میزبانی، به مشهد رفته و مهمان صدرنشین لیگ برتر باشند و در بازی برگشت جای مشهد در تهران بازی کنند. اینکه آبی‌ها حاضرند در شرایط بحرانی قید یک بازی خانگی را بزنند کمی عجیب است اما شاید این تنها راه حل برای فرار کردن از بازی در ورزشگاه  نامناسب تختی باشد. چون با توجه به بازی‌های تیم ملی و ملی‌پوشان زیاد استقلال، سازمان لیگ حاضر نمی‌شود بازی این تیم را به تعویق بیندازد و از طرف دیگر آنها نمی‌توانند بر بازی در ورزشگاه آزادی پافشاری کنند!