به گزارش افکارنیوز،

اسفندماه سال ۱۳۹۶ بعضی از سایت‌ها و کانال‌های خبری اعلام کردند مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در یکی از رستوران‌های نیاوران با برانکو ایوانکوویچ جلسه گذاشته است. آن روز‌ها گفته می‌شد قرار است کی‌روش بعد از جام جهانی از تیم ملی جدا شود و به همین خاطر فدراسیون با برانکو مذاکره کرده که بعد از این تورنمنت سرمربی ایران شود. این خبر آن‌قدر دست به دست چرخید که فدراسیون واکنش نشان داد. سایت رسمی آن‌ها نوشت: «اخیراً شایعه‌ای در برخی رسانه‌ها درباره ملاقات و جلسه خصوصی مهدی تاج و برانکو ایوانکوویچ در یکی از رستوران‌های منطقه نیاوران مطرح شده که به هیچ عنوان صحت ندارد و هم آرامش تیم ملی و هم آرامش پرسپولیس را نشانه رفته است. در شرایط کنونی که پرسپولیس در کوران مسابقات لیگ برتر ایران و لیگ قهرمانان آسیا قرار دارد و تیم ملی هم خود را برای حضور در مسابقات مهم جام جهانی و رقابت با ۳ تیم قدرتمند آماده می‌کند، چنین شایعاتی فقط برای ضربه زدن به فوتبال مطرح می‌شود.»

این بحث مسکوت ماند تا اینکه برانکو اخیراً با دو جمله بار دیگر دست به افشاگری در این زمینه زد. او ابتدا گفت: با دالیچ برای حضور در تیم ملی ایران صحبت کرده است. طبیعتاً برانکو سرخود این کار را نکرده بود و به دلیل درخواستی که شد، باب مذاکره با این مربی را باز کرد. جمله دوم برانکو هم این بود که «قبل از شروع لیگ برای نیمکت تیم ملی با من مذاکره کردند.» بعد از این اظهارات مربی کروات فدراسیون فوتبال واکنش نشان داد و بعد از نزدیک ۹ ماه بیانیه دیگری در این زمینه صادر کرد: «فدراسیون فوتبال به منظور حضور در مسابقات جام ملت‌های آسیا با کارلوس کی‌روش مذاکرات خود را انجام داده و قرارداد مربوطه را تا پایان این مسابقات منعقد کرده و امیدوار و در تلاش است تا بتواند به قهرمانی این مسابقات دست پیدا کند؛ لذا انجام هرگونه مذاکره با سرمربیان دیگر خارج از درخواست فدراسیون فوتبال بوده است.» 

ولی پشت پرده ماجرا چیست؟ طبیعتاً برانکو دروغ نمی‌گوید، چون می‌داند اگر دروغ بگوید، به ضررش تمام می‌شود. مذاکره با این مربی برای نشستن روی نیمکت ایران و یا تلاش برای حضور دالیچ در تهران، کاملاً هماهنگ شده بوده. یکی از مسئولان فدراسیون فوتبال در این باره یک کد می‌دهد و می‌گوید: «فدراسیون روحش از این ماجرا خبر نداشته ولی طبیعتاً یک مسئول ورزشی چنین درخواستی از برانکو داشته و ما همان زمان در جریان قرار گرفتیم. آقای تاج همواره علاقه‌مند هستند خودشان درباره نیمکت ایران تصمیم بگیرند نه فرد یا افراد دیگری.»