به گزارش افکارنیوز،

صادق ورمزیار درباره شکست تیم فوتبال استقلال مقابل سایپا در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی در ضربات پنالتی اظهار داشت: استقلال در نیمه اول بازی خوبی ارائه کرد، اما در نیمه دوم و با 10 نفره شدن سایپا، تمرکز استقلال از بین رفت. پس از آن هم تعویض‌های اشتباهی را در تیم شاهد بودیم. رضا آذری بازیکنی بود که به بازی استقلال ریتم داده بود و وسط زمین خوب بازی می‌کرد. به نظرم الحاجی گرو می‌توانست بازیکن تعویضی شفر باشد.

وی ادامه داد: پس از اخراج مدافع سایپا، بازی مستقیم در دستور کار استقلال قرار گرفت. پس از مدتی، تیم ریتم بازی را از دست داد و همین باعث شد بازیکنان به عقب‌نشینی روی بیاورند و نتوانند کار سایپای 10 نفره را در 90 دقیقه تمام کنند. مرتضی تبریزی هم می‌توانست به کمک استقلال بیاید. شفر می‌توانست در تعویض سوم به جای آرمین سهرابیان، تبریزی را به زمین بیاورد. چون به گلزنی نیاز داشتیم به جای سهرابیان، باید بازیکنی هجومی به زمین می‌آمد. سایپا در وقت اضافه خسته بود و استقلال می‌توانست به نتیجه دلخواه دست یابد.

«اگر بخواهیم استقلالِ امسال را با تیم سال گذشته مقایسه کنیم، استقلال در این فصل توان پرس و توپ‌گیری از جلو را ندارد.»، پیشکسوت باشگاه استقلال با بیان این جمله تصریح کرد: تیم سال گذشته هر جای زمین که توپ را لو می‌داد، کمتر از 10 ثانیه بعد، آن را پس می‌گرفت، اما در این فصل، چنین چیزی را نمی‌بینیم و بازیکنان از لحاظ بدنی، شرایط خوبی ندارند. تعویض‌های خوبی هم در طول مسابقه صورت نمی‌گیرد.

ورمزیار درباره شعارهای هواداران استقلال علیه وینفرد شفر خاطرنشان کرد: با این اتفاق کاملاً مخالفم و فکر می‌کنم باید این مسائل را کنار بگذاریم. صحبت از تعویض مربی پس از هر شکست، قدیمی شده است. ما باید از شفر حمایت کنیم، اما حمایتی که در مسیر صعود باشگاه باشد و به تیم، روند صعودی بدهد. این اتفاق می‌تواند با مشورت یا برگزاری نشست با کمیته فنی رخ بدهد و باید به شفر و تیم استقلال کمک شود. شفر نشان داده توانایی لازم را دارد و باشگاه باید از او حمایت کند. ما هم به عنوان کارشناس باید ایرادات تیم را بگوییم تا این اشکالات برطرف شود و استقلال حرکتی رو به جلو داشته باشد.

وی با بیان اینکه اگر آرامش و حمایت لازم از استقلال نباشد، این تیم روز به روز بدتر از گذشته می‌شود، خاطرنشان کرد: استقلال از دروازه‌بان تا خط حمله، بازیکنان توانایی دارد. آنها می‌توانند بالا بیایند و به نقطه اوج‌مان برسیم. باید به اعضای تیم، زمان کافی و آرامش بدهیم، چون این دو عامل می‌تواند استقلال را به روزهای خوب خود برساند.