به گزارش افکارنیوز،

تیم فوتبال پرسپولیس در بازی رفت مرحله فینال لیگ قهرمانان آسیا در ژاپن با نتیجه 2 بر صفر مقابل کاشیما آنتلرز شکست خورد. با این نتیجه، نماینده ایران نیاز به یک برد با اختلاف 3 گل یا بیشتر دارد تا بتواند عنوان ارزشمند قهرمانی آسیا را از آن خود کند.
شکست امروز پرسپولیسی ها با یک اتفاق دیگر در اواخر بازی تلخی بیشتر پیدا کرد. سیامک نعمتی با وجود اینکه یک کارت زرد از داور گرفته بود، در لحظات پایانی بازی به یکی از بازیکنان کاشیما ضربه ای زد و پس از لحظاتی داور با مشورت کمک خود تصمیم گرفت که کارت زرد دوم را نیز به او نشان دهد. بازیکن تاثیرگذار پرسپولیس به همین سادگی از بازی اخراج شد و دیدار برگشت فینال آسیا را از دست داد.
حالا پرسپولیس که مشکلات کمبود بازیکنش کاملا سر زبان ها است و همه بر آن واقف هستند، باید بدون یکی از نفرات فیکس و مهم خود در دیدار برگشت کاری دشوار را مقابل نماینده شرق آسیا انجام دهد.
البته این مانع بزرگی که پیش روی سرخ ها قرار دارد، تیم پرسپولیس را به یاد مرحله یک چهارم نهایی می اندازد. پرسپولیس در حالی که بازی رفت این مرحله را با یک گل در خانه الدحیل قطر واگذار کرده بود، می بایست در ورزشگاه آزادی این تیم را شکست می داد. در آن بازی هم سیامک نعمتی محروم بود و نمی توانست سرخپوشان را همراهی کند.
دیدار با الدحیل در ادامه برای پرسپولیسی ها سخت تر هم شد و تیم قطری موفق شد یک گل هم در ورزشگاه آزادی به نماینده ایران بزند. با این گل پرسپولیس 2 بر صفر عقب افتاد و زمان کمی برای جبران داشت. اما با این حال بزرگ ترین کامبک فصل تیم برانکو در ورزشگاه آزادی شکل گرفت و آنها در بازه ای حدود نیم ساعت 3 گل به قهرمان قطر زدند تا جواز حضور در نیمه نهایی را به دراماتیک ترین شکل به دست بیاورند.
حالا شرایط برای نماینده ایران طوری شده که باید کاری را که مقابل الدحیل در 30 دقیقه انجام داد، مقابل کاشیما در یک فرصت 90 دقیقه ای انجام دهد. کامبک و جبران 2 گل خورده، بدون یک بازیکن موثر به نام سیامک نعمتی. باید دید قهرمان ایران آیا در این آزمون بسیار سخت پیروز بیرون می آید یا به حسرت تیم های ایرانی برای قهرمانی لیگ قهرمانان (فرمت جدید و شانزده ساله رقابت های باشگاهی آسیا) یک سال دیگر هم اضافه خواهد شد.