به گزارش افکارنیوز،

وینفرد شفر در نشست خبری پیش از دیدار با ماشین‌سازی تبریز اظهار داشت:ما فردا با تیم بسیار خوبی بازی داریم و باید با صد در صد تمرکز کار کنیم و بجنگیم. کار راحتی نداریم و امیدوارم که بتوانیم با نتیجه خوبی از زمین بیرون بیاییم.

* بازیکنان جدید برای پیدا کردن خود زمان می‌خواهند

وی ادامه داد: در ابتدا از مهمان‌نوازی شما مردم خوب تبریز تشکر می‌کنم. ما دیروز و امروز بازی‌های تیم ماشین‌سازی را آنالیز کردیم و می‌دانیم که آنها از توپ‌های بلند پشت مدافعان خیلی خوب استفاده می‌کنند. مشکلات ما را هم همه می‌دانند. ۵-۶ بازیکن ما از تیم جدا شده و در واقع بهترین‌های ما رفتند و باید نفرات جدیدی را به عنوان لیدر پیدا کنیم. وقتی بازیکن به یک تیم می‌آید کار سختی دارد تا خودش را پیدا کند.

*بازیکن با ورودش به استقلال از 500 فالوور به 150 هزار فالوور می رسد

مربی آلمانی استقلال تاکید کرد: وقتی یک بازیکن در تیم قبلی خود ۵۰۰ فالوور در اینستاگرام دارد و هنگامی که به استقلال می‌آید تعداد فالوورهایش ۱۵۰ هزار نفر می‌شود این یعنی بزرگی تیم استقلال. در آلمان هم شرایط همین‌گونه است. وقتی شما در فرایبورگ بازی می‌کنید توجه کمتری به شما است ولی وقتی به بایرن مونیخ می‌روید توجهات به شما بیشتر می‌شود. من هم سعی می‌کنم این نکات را به بازیکنانم بگویم و نه تنها به عنوان یک مربی بلکه به عنوان یک معلم بازیکنانم را راهنمایی کنم.

* باید با بهترین تیم روانه زمین شویم

سرمربی استقلال تأکید کرد: وقتی با پرسپولیس یا السد قطر بازی داشتیم ۹۰ هزار نفر یا بیشتر به ورزشگاه آمدند. بعضی مواقع هم این اتفاقات برای بازیکنان دیگر می‌افتاد مثل کسانی که از تیم‌های دیگر به بایرن‌ یا بارسلونا می‌روند. بعضی مواقع بازیکن باید استراحت کند ولی ما باید بهترین تیم را روانه زمین کنیم.

* در ایران شایعه مثل خاویر و فرش زیاد است

شفر در مورد اینکه چطور حسینی بعد از مدتی نیمکت‌نشینی بازی کرد و شایعات زیادی در مورد وضعیت تیم استقلال منتشر شده است، گفت: من شنیده‌ام که تبریز منطقه‌ای است که به خاطر فرش‌های خوبش مشهور است. قبلاً هم گفته‌ام و باز هم تکرار می‌کنم در ایران نفت، فرش، خاویار و شایعات بسیار زیاد هستند. این شایعات هستند که هر روز با آن مواجه هستید اما به عنوان سرمربی استقلال می‌گویم حرفی که من می‌زنم واقعیت دارد. 

* بی نظمی مانع رسیدمان به هدف می‌شود

وی افزود: فصل قبل با کار تیمی و نظم تیمی موفق شدیم. طبیعی است که هر فردی هم دچار اشتباه می‌شود ولی همه باید نظم را رعایت کنند. ما مثل یک خانواده هستیم اگر کسی نظم را بیرون از زمین رعایت نکند در داخل زمین هم نمی‌تواند نظم را رعایت کند. اگر نظم را رعایت نکنیم نمی‌توانیم به هدف‌مان برسیم.

* افراد بی‌نظم از استقلال خارج می شوند

سرمربی  استقلال تصریح کرد:‌ من می‌گویم که حسینی چطور بازی کرد. همه شما خانواده دارید؛ وقتی در خانواده‌تان مشکلی پیش بیاید فردا نمی‌روید به همسایه‌ خود بگویید که این مشکل را داشتید. حسینی هم در درون تیم از همه عذرخواهی کرد. همه باید نظم را رعایت کنند و اگر چنین کاری نکنند از تیم خارج هستند. من به عنوان سرمربی  استقلال می‌گویم استقلال فراتر از یک باشگاه است. همه باید در مسیر باشگاه برای رسیدن به موفقیت کار کنند.

* ایران شانس اول قهرمانی در جام ملت‌هاست

به گزارش فارس، سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال که ضعف و قوت تیم های ایرانی و تیم ملی را در چه موضوعی می داند، افزود: لیگ از سال گذشته که من به ایران آمدم، خیلی بهتر شده و تیم ها سیستم بازی را عوض کردند و پرسینگ بیشتری انجام می دهند و اکنون ایران لیگ خوبی دارد. گاهی اوقات هواداران رفتارهای خشن دارند که هیچ کس از این موضوع لذت نمی برد و باید عوض شود. وقتی استقلال و پرسپولیس به مراحل بالا می روند و پرسپولیس فینالیست می شود، این بسیار خوب است و اگر ذوب آهن به استقلال برخورد نمی کرد، 3 تیم در جمع 4 تیم برتر بودند. تیم ملی ایران شانس اول قهرمانی در آسیا هستیم و بازیکنان قدم به قدم بهتر می شوند.

* بازیکنان ایرانی نیاز به الگو‌های ایرانی دارند، نه مسی و رونالدو

وی ادامه داد: در جام جهانی بیرانوند، ابراهیمی و مجید حسینی را دیدیم که از خیلی از بازیکنان لژیونر تیم ملی، بهتر بودند. خیلی از بازیکنان ایرانی نیز نیاز به الگوی ایرانی دارند. نه مسی و رونالدو بلکه نیازی به الگویی مانند ابراهیمی است. ما شانس خوبی داریم و باید این شانس را با حضور بازیکنان داخلی حفظ کنیم. ما برابر السد نیز بعد از اینکه گل دوم را زدیم، مدیر السد کاملا عصبی بود و اگر 10 نفره نمی شدیم، می توانستیم برنده باشیم. السد هر چند در خانه بازی می کرد و بازیکنان نامداری داشت اما بهتر از ما نبود. فوتبال از سال گذشته در ایران بهتر است و همه تیم های حاضر در لیگ بهتر شدند.