به گزارش افکارنیوز،

حمید قلی پور ملی پوش ووشو در واکنش به بازی امروز پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا گفت: من خیلی فوتبالی نیستم، اما امیدوارم پرسپولیس در بازی برگشت نتیجه را جبران کند، چون حالا این تیم اعتبار و آبروی کشور ماست. مطمئن هستم در ایران پرسپولیس بهتر کار خواهد کرد، چون هواداران بسیار خوبی دارد که در هر زمان از این تیم حمایت می‌کنند. پرسپولیس ۷۰ درصد موفقیت‌های خود را مدیون هوادارانش است البته نمی‌توان از بازیکنان و کادر فنی خوب این تیم نیز چشم پوشی کرد.

قلی پور درباره مسابقات جام جهانی ساندا که در چین برگزار شد اظهار کرد: مسابقات جام جهانی دارای بالاترین سطح کیفیت است، زیرا شرکت کنندگان این رقابت همگی دارای مدال‌های جهانی هستند. امسال از عملکردم نسبت به سال گذشته رضایت بیشتری دارم اما متاسفانه در دیدار آخر با ناداوری به حریف چینی باختم. ناداوری در مسابقه آن قدر مشهود بود که حتی تماشاگران در سالت داور را هو کردند. همه این اتفاقات دست به دست هم داد تا من طلا نرسم و مدال نقره را بگیرم.

او درباره ضرورت ویدئو چک برای جلوگیری از ضایع شدن حق ووشوکاران تصریح کرد: این اتفاق باید رخ دهد، اما زمان زیادی را می‌طلبد. علی نژاد رییس فدراسیون نیز پیشنهاد ویدئو چک را به هیئت رییسه فدراسیون جهانی ارائه کرده است.

ملی پوش وشوو درباره وضعیت لیگ بیان کرد: قرارداد‌ها در لیگ نسبت به سال گذشته بسیار کم شده است. به دلیل شرایط اقتصادی تیم‌های کمتری توانایی سرمایه گذاری در لیگ را دارند.

قلی پور درباره شرایط وشووکاران در کشور‌های خاطر نشان کرد: فکر می‌کنم تنها کشوری که لیگ دارد ایران است. در دیگر کشور‌ها به جای لیگ مسابقات حرفه‌ای برگزار می‌شود که درآمد بسیار خوبی برای ورزشکاران دارد.