به گزارش افکارنیوز،

علیرضا بیرانوند در پایان بازی تیمش برابر کاشیما گفت: متاسفم برای مردم عزیزم؛ برای ۹۰ میلیون ایرانی که نتوانستیم آن‌ها را خوشحال کنیم. کاشیما خیلی بهتر از بازی رفت ظاهر شد و ما اصلاً فکرش را هم نمی‌کردیم. با این وجود از فرصت‌های خود استفاده نکردیم.

وی ادامه داد: باید به این پرسپولیس افتخار کرد، چون ما تعداد زیادی مصدوم داریم. ما همه ایرانی هستیم و این درست نیست که در شهرستان‌ها تیم کاشیما را تشویق کردند. شنیده‌ام روز گذشته در تبریز و اصفهان برخی‌ها از تیم کاشیما حمایت کرده‌اند. بازیکنانی مانند همتی و علوان‌زاده و... بچه هستند و به قول معروف هنوز دهانشان بوی شیر می‌دهد. این بازیکنان نیاز به دشمن ندارند. مرد باشید و از آن‌ها حمایت کنید. حیف شد امروز قهرمان نشدیم و اینکه توانستیم مقابل چشم بزرگان فوتبال آسیا و جهان بازی کنیم.

دروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس گفت: دوست داشتم خودم جام را بگیرم و برایش برنامه‌ریزی کرده بودم. آخر بازی فکر می‌کردم که خودم جام را بالا برده‌ام. با خودم گفتم در زمین بمانم و حداقل روحم جام را بالا ببرد. 

بیرانوند ادامه داد: بعد از جام جهانی پیشنهاد‌های زیادی داشتم، اما ماندم و فینال آسیا را تجربه کردم. شاید تا ۲۰ سال دیگر این افتخار به تیم ایرانی نرسد. امروز ما از بازیکنی استفاده کردیم که به تازگی از بند مصدومیت رهایی پیدا کرده است. 

وی درخصوص صحنه‌ای که سر توپ زد و بازیکن کاشیما را از پیش رو برداشت، عنوان کرد: می‌خواستم به بازیکنان تیم روحیه بدهم. در بازی‌های قبلی هم اینکار را کرده بودم و خوشحالم که خدا کمکم می‌کند. حالا خیلی ناراحتم و باید مدال نقره را با طلا عوض می‌کردیم. با این حال به خودم افتخار می‌کنم.

دروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس درمورد اینکه گفته بود با قهرمانی از پرسپولیس می‌رود، گفت: ما امروز هم قهرمان شدیم. من با پرسپولیس قرارداد دارم و فکر رفتن ندارم. گفتم تا قهرمان آسیا نشوم از این تیم نمی‌روم.