به گزارش افکارنیوز،

علاوه بر جدایی ستاره‌های تاثیرگذار فصل قبل، برانکو برای آخرین بازی این فصل لیگ قهرمانان آسیا عالیشاه مصدوم و نعمتی محروم را هم در ترکیب نداشت. از آن‌جایی که بازیکنانی مانند آدام همتی و شایان مصلح در شرایط معمول کمتر مورد استفاده قرار می‌گرفتند، ناهماهنگی این بازیکن‌ها با سایرین هم حسابی توی ذوق می‌زد. اتفاقی که نظمِ تیم هماهنگ برانکو را بر هم زده بود. معمولا پرسپولیس تحت هدایت برانکو هیچ‌گاه مشکل فاصله بین خطوط نداشت، اتفاقی که در معدود صحنه‌هایی از این مسابقه مشاهده شد. در تصویر زیر مشخص است که هیچ کدام از هافبک‌ها به کمک خط دفاع پرسپولیس نمی‌روند و فاصله طولانی بین این شش بازیکن پرسپولیس (به همراه بیرانوند) با سایر نفرات به وجود آمده است. موضوعی که باعث می‌شد مدافع صاحب توپ به اجبار روی به بازی هوایی بیاورد و در برگشت این توپ‌ها، کاشیما ضدحملات خطرناکی تدارک ببیند.

نزدیک نشدن هیچ کدام از بازیکن‌ها، منشا را وادار می‌کرد که به عقب برگردد و توپ بگیرد. در تصویر زیر اگر فکر می‌کنید منشا در حال حمله است، سخت در اشتباهید! مهاجم پرسپولیس تا این منطقه از زمین عقب آمده و از دروازه حریف دور شده تا توپ را از کاشیمایی‌ها پس بگیرد. اتفاقی که نفس زیادی از او می‌گرفت و منشا وقتی صاحب توپ می‌شد، انقدر مسافت طولانی پیموده بود که کم‌خطرتر از همیشه باشد.

هیت مپ حرکتی گادوین منشا که سایت AFC منتشر کرد هم مهر تاییدی است بر این موضوع. منشا بارها به عقب برگشت و در محوطه جریمه حریف خیلی کم صاحب توپ شد. بازیکنان جایگزین پرسپولیس، توانایی بالایی در حمل و رساندن توپ‌ها به مهاجمان نداشتند. حالا برانکو بابت نداشتن ستاره‌هایش در قلب زمین، حسرت بیشتری می‌خورد.