به گزارش افکارنیوز،

در خبر تنظیم شده از سوی سایت سازمان لیگ برتر آمده دلیل اینکه این سازمان مراسمی برای اهدای جام در نظر گرفت به این خاطر بود که بازی سوپر جام بین دو تیم پرسپولیس و استقلال در تاریخ ۲۹ تیر برگزار نشد. از سویی سازمان لیگ برتر تاکید کرده پرونده این بازی با توجه به شکایت باشگاه استقلال در دادگاه بین المللی ورزش در جریان است و هر رایی cas بدهد سازمان لیگ برتر مطابق با قانون عمل خواهد کرد. به واقع اگر رای نهایی تکرار بازی باشد سازمان لیگ برتر جام را پس می گیرد و بازی را برگزار می کند.

این بازی قرار بود ۲۹ تیر در استادیوم آزادی تهران برگزار شود که بنا بر ادعای سازمان لیگ برتر باشگاه استقلال تهران به صورت مکتوب از حضور در این بازی انصراف داد و در ادامه از تبعات عدم حضور دراین بازی هم مطلع شد.

سازمان لیگ برتر نتیجه این بازی را ۳-۰ به سود پرسپولیس اعلام کرد که کمیته انضباطی اعلام رای از سوی سازمان لیگ برتر را خلاف قانون دانست اما خود بعد از دست گیری پرونده رای را تکرار کرد و کمیته استیناف هم رای نهایی اش اعلام نتیجه به سود پرسپولیس بود. حال استقلال با استفاده از حق قانونی خویش پرونده را به دادگان بین المللی ورزش برده است. استقلالی ها می گویند تنها خواستار تاخیر در زمان برگزاری بازی شده بودند.