به گزارش افکارنیوز،

حسن روشن از شرایط این روز‌های تیم استقلال ناراضی بود. او درباره حضور پرسپولیس در فینال آسیا و دیدارش با حسین کلانی پس از نایب‌قهرمانی این تیم مطالبی را بیان کرد. پیشکسوت استقلال درباره کمیته فنی استقلال هم حرف زد. 
* تیم ژاپنی شایسته قهرمانی بود؟
دوشنبه ناهار منزل حسین کلانی بودیم به صرف نان و پنیر و سبزی! غذای سالمی که برای ما در این سن و سال مفید است. به او گفتم اگر تیم باابهت و قدرتمند ۴۰ سال پیش پرسپولیس با کاشیما بازی می‌کرد، ۵ تا به همین تیم ژاپنی می‌زد. 
* در کل، فینال لیگ قهرمانان را چطور ارزیابی می‌کنید؟
فارغ از هر نتیجه‌ای که به دست آمد این موقعیت خوبی بود که نصیب کشورمان شد تا در برهه‌ای که خیلی‌ها در دنیا درصدد سیاه‌نمایی علیه کشورمان هستند ببینند ما از چه پتانسیل بالایی برخورداریم. با این‌که باختیم و دوم شدیم ولی همه طرفداران پرسپولیس تا آخر نشستند و بدون هیچ توهینی به حریف تا آخر مراسم تیم‌شان را تشویق کردند. نه نارنجکی پرتاب شد نه بی‌اخلاقی صورت گرفت. این مسائل در ذهن دنیا می‌ماند و قهرمانی و شادی می‌گذرد. به قول عرب‌ها این بازی برای ایران «ناجِح» یعنی «موفقیت‌آمیز» بود، چون موقعیت بین‌المللی کشورمان را هم در دید دیگر ممالک منطقه و دیگر قاره‌ها خوب نشان داد. این‌که ما هم می‌توانیم. 
* چرا پرسپولیس قهرمانانه بازی نمی‌کرد؟
این ایراد را باید از گرشاسبی و آن‌هایی گرفت که به پرسپولیسی که دو گل از کاشیما عقب بود، گفتند شما قهرمان ما هستید. همین که با این شرایط به این مرحله رسیده اید هم یعنی کارتان را کرده اید و از طرفی می‌گفتند راحت دو گل می‌زنید و قهرمانی را جشن می‌گیریم. بچه‌های تیم پرسپولیس قبل از ورود به زمین باخته بودند. فقط منشا کمی می‌دوید و تلاش می‌کرد وگرنه بقیه تحت تأثیر فشار روانی حرفی برای گفتن نداشتند. 
* ژاپنی‌ها را چطور ارزیابی کردید؟
مشخص بود آن‌ها هیچ تأثیری از جو ورزشگاه نگرفته‌اند. راحت فوتبال بازی می‌کردند و حتی به نظر می‌رسید چند روز است در هدفون‌هایشان صدای ورزشگاه آزادی را می‌شنوند، چون اصلاً پاهای‌شان نمی‌لرزید. برعکسِ دروازه‌بان السد (مشعل) که در جو ورزشگاه آزادی به خودشان گل زد. 
* وضعیت استقلال چرا به این شکل شده است؟
وینفرد شفر همه این‌ها را سر کار گذاشته است. او قراردادش را یک‌طرفه بسته است. آن‌هایی که با او قرارداد بستند به توپ می‌گفتند قارپوز برای همین او هر کاری خواسته، کرده است. قبلاً هم گفتم الان هم می‌گویم هر اتفاقی در تیم می‌افتد شفر مقصر اول و آخر است و آن‌هایی که رفتند و یارانی که گرفتند همه بهانه است. خودش قبول کرده وگرنه نمی‌پذیرفت. 
* استقلال چرا بد بازی می‌کند؟
این تیم در میانه زمین یک رهبر ندارد. همه تیم جوان شده و بازیکنان باتجربه اش هم توان مدیریتی ندارند. تغییرات دائمی در ترکیب هم بر این مشکل می‌افزاید. 
* کمیته فنی چرا به شفر کمک نمی‌کند؟
اولاً باید به مظلومی تبریک بگویم، چون او خودش در دوران مربیگری اش در استقلال با تشکیل کمیته فنی مخالفت کرد، اما در فوتبال کمیته فنی وقتی می‌تواند در کار مربی دخالت کند که سرمربی را خودش تعیین کرده باشد در غیر این‌صورت کمیته فنی باید تابع شفر باشد. در این وضعیت به‌قول علی (پروین) کمیته فنی فرقی با کشک ندارد. شفر را هم همه می‌شناسیم. زرنگ است که گفته کمیته فنی باشد. چرا فصل قبل قبول نکرد و گفت: من همه کارهایم را به افتخاری می‌گویم ولی الان کمیته فنی شناس شده؟ او می‌تواند هر اتفاق بدی را گردن این کمیته بیندازد.