به گزارش افکارنیوز،

برانکو در نشست خبری قبل از بازی با پیکان گفت: تعدادمان کم است انگار بازی فردا دوستانه است قبل از هر چیز می خواهم تشکر کنم از بازیکنانم و شوقی که به خرج دادند و نتایجی که کسب کردند، بسیار با افتخار فینال را بازی کردند با وجود تمام مشکلاتی که داشتیم.

وی افزود: بازیکنان پرسپولیس قهرمانان و ستاره‌های ما هستند، آنها لایق تعریف و تمجید هستند و نشان دادند که عاقل و با اراده هستند و من به آنها افتخار می‌کنم.

* فردا روز فیفا است اما ما در لیگ بازی می کنیم!

برانکو در خصوص بازی فردا هم تأکید کرد: فردا بازی داریم در صورتی که روز فیفا هم هست و علیرغم اینکه برخلاف قوانین در فیفا دی نباید بازی برگزار شود ولی ما فردا بازی داریم. ظاهراً ما مقصر هستیم که به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کردیم. من فقط دوست دارم بگویید که کسی هست که بداند یا در خاطر داشته باشد که در روزهای فیفادی بازی لیگ برگزار می‌شود یا خیر؟ 

*بازی می کنیم که نگویند بزدل و ترسو هستیم

برانکو افزود: اگرچه مدیرعاملمان گفت اگر مایل نیستید فردا بازی نکنید اما من گفتم بازی می‌کنیم که فکر نگویند ما بزدل و ترسو هستیم، تلاش و بلند پروازی‌مان مثل همیشه آن است که برنده شویم، با احترامی هم که برای پیکان قائل هستیم؛ این تیم پارسال ما را در تهران برد، اما پر واضح است که ما می‌خواهیم دوباره قهرمان لیگ شویم و علیرغم اینکه چند بازیکن خود را در بازی فردا نداریم. بیرانوند، نوراللهی، بشار و طاهرخانی نیستند، ماهینی و انصاری هم دو بازیکن مصدوم ما هستند.

* بیرانوند ارزش یک بازیکن اروپایی را دارد

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه بیرانوند نامزد بهترین بازیکن سال آسیا شده، گفت: بیرانوند استحقاق بهترین بازیکن و دروازه‌بان آسیا را دارد و مشکلی در آن نیست، مطمئنم که او به عنوان بهترین بازیکن انتخاب خواهد شد. پیش از این هم گفته بودم که بیرانوند بازیکنی است که ارزش یک بازیکن اروپایی دارد، او کیفیت خودش را در تیم ملی هم نشان داد.

*آیا نرمال است بدون 4 بازیکن ملی‌پوش بازی کنیم؟

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه فتاحی اعلام کرده باشگاه پرسپولیس نامه داده که بدون ملی‌پوشان مقابل پیکان بازی خواهد کرد و ظاهراً باشگاه این مسئله را به اطلاع شما گزارش نداده اظهار داشت: هیچوقت هیچ اولویت خاصی را نخواستیم، مقابل نساجی بدون ملی‌پوشان بازی کردیم چون من اینطور تصمیم گرفتم، در بازی با نود ارومیه هم بدون ملی‌پوشان بازی کردیم، ۵ روز قبل از فینال هم یک بازی سخت با سایپا انجام دادیم که  آن مسابقه هم به لطف داور مساوی شد، گلی که سالم نبود را داور قبول کرد، هرگز دنبال اولویت خاصی نبودیم. اگر کسی به لیگ کمک کرد ما بودیم اما بماند که برخی به ما اعتماد و اعتقاد نداشتند، بعد از آن هم این مشکلات بوجود آمد. یکی به من بگوید که آیا این نرمال است که بدون ۴ بازیکن ملی‌پوش بازی کنیم؟ 

* ظاهرا برخی خوشحال شدند ما نتیجه‌ای که می‌خواستیم نگرفتیم

برانکو در ادامه گفت: قبلاً هم گفتیم ما می‌نشینیم تا ببینیم شرایط چگونه است. آن چیزی که آقای فتاحی گفته صحت ندارد و کسی فکر نمی‌کرد که ما چنین نتیجه‌ای در آسیا بگیریم و ظاهراً برخی‌ها خوشحال هم شدند که ما نتیجه‌ای که میخواستیم را نگرفتیم. 

* توضیحات مدیر رسانه‌ای پرسپولیس در مورد ادعای کی‌روش

پندار خمارلو مدیر رسانه‌ای باشگاه پرسپولیس در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اظهارات کی‌روش که گفته بود من از سوی برخی لیدرهای باشگاه پرسپولیس تهدید شده‌ام پاسخ داد: ما پاسخی در این خصوص نداریم چون کی‌روش اسمی از تیم ما نیاورده است. کادر فنی پرسپولیس همیشه پشت تیم ملی بوده است در حالیکه آنها بارها به برانکو توهین کرده‌اند اما باشگاه پرسپولیس نهایت همکاری را همیشه با تیم ملی داشته است و این بی‌انصافی است. کی‌روش در فینال لیگ قهرمانان آسیا برای تماشای بازی استادیوم نیامد و این بی‌انصافی است. در خصوص اظهارات کی‌روش هم باید بگویم ما کانون هوادارانی داریم و اگر این کانون رسماً اعلام کرده چنین چیزی را، بگویید تا ما با آنها برخورد کنیم، شاید کسی در پیج خودش و به صورت شخصی چیزی را گفته باشد که آن به ما ربطی ندارد.

* موضع مربی دروازه‌بانان تیم ملی توهین به پرسپولیس و هواداران است

برانکو سرمربی پرسپولیس هم در خصوص پاسخ به این سوال اظهار داشت: پرسپولیس همیشه از تیم ملی حمایت کرده و می‌کند. هرکسی که می‌خواهد سرمربی تیم ملی باشد برای ما فرقی ندارد، ما به تیم ملی حمایت می‌دهیم نه به فرد. تا به حال کسی از من یا از بازیکنان پرسپولیس توهینی به تیم ملی شنیده است؟ اما شما موضع مربی دروازه‌بانان تیم ملی را دیدید؟ این حرکت او توهین به پرسپولیس، باشگاه و همه هواداران است.

* حتما دست این مربی مثل تلسکوپ بلند می‌شده که می‌خواسته به هموطنش اشاره کند

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری که مربی تیم ملی گفته بود من به هموطن خودم اشاره کرده‌ام، گفت: بله، حتماً دست او ۴-۵ متر طول داشته و مثل تلسکوپ بلند می‌شده که می‌خواسته به هموطنش اشاره کند.