به گزارش افکارنیوز،

سعید لطفی هم نگران آینده تیم محبوبش است. او که وضعیت استقلال را به هیچ عنوان مطلوب نمی‌دانست ابراز امیدواری کرد تیم در نیم‌فصل با جذب چند مهره خوب بتواند به روز‌های اوجش برگردد. 
*اوضاع استقلال بهبود پیدا می‌کند؟
اول بگویم بهترین اتفاق در این‌باره لغو بازی با پدیده بود. اگر این بازی لغو نمی‌شد شاید اتفاقات بدی برای تیم رخ می‌داد. استقلال در اثر مشکلات درون و بیرون تیمی وضعیت بدی داشت و در نبود دو، سه مهره اصلی اش که به خاطر مسائل انضباطی یا مصدومیت در کنار تیم نبودند قطعاً مقابل پدیده به مشکل می‌خورد. 
* پس در ادامه وضعیتش بهتر می‌شود؟
اگر تیم باز هم بخواهد با همان اشتباهات تاکتیکی به میدان برود نه! آنچه ما از بیرون تیم می‌بینیم این است که استقلال آرامش و تمرکز لازم را ندارد. شفر هر هفته ترکیبش را تغییر می‌دهد و از بازیکنانی که گل می‌زنند روی نیمکتِ بازی بعد کار می‌کشد! این مسائل و دلایلش برای همه پنهان است. البته یک برداشت کلی می‌توان از آن داشت. اینکه استقلال به یک مربی در کنار شفر نیاز دارد که او را متوجه اشتباهاتش بکند. 
* نیاز دیگری ندارد؟
البته استقلال در جذب بازیکن باز هم با ایراد کار کرده است. ما ابتدای فصل قبل هم دیدیم که استقلال بد یارگیری کرد و بازیکنانی را به خدمت گرفت که گرچه در تیم‌های قبلی‌شان ستاره بودند ولی در قالب تاکتیکی تیم منصوریان نمی‌گنجیدند و در نهایت خیلی‌های‌شان از استقلال جدا شدند. الان هم بازیکنانی که به تیم آمده‌اند در قالب تاکتیکی تیم جا نمی‌افتند. 
* در کدام پست‌ها باید بازیکن گرفت؟
استقلال در هر سه خط حمله، هافبک و دفاع بازیکن می‌خواهد. در نوک باید یک تمام‌کننده بگیرد که موقعیت از دستش در نرود. در خط هافبک هم یک بازیکن تدافعی مانند ابراهیمی و یک هافبک بازیساز مثل جباری یا جپاروف نیاز دارد تا در کار دفاعی و تهاجمی به سایر بازیکنان کمک کنند. در دفاع هم یک مدافع میانی می‌خواهد. 
* نیم‌فصل دوم را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟
شرایط قطعاً سخت‌تر از قبل می‌شود. همین فکری که استقلال برای جبران نتایج دور رفت دارد را دیگر تیم‌ها هم دارند. بالای جدولی‌ها دنبال سهمیه و قهرمانی هستند و پایین جدولی‌ها دنبال نیفتادن. وسطی‌ها هم که شرایط‌شان مثل استقلال است. متأسفانه استقلال این بار هم نیم‌فصل اول را از دست داد.