به گزارش افکارنیوز،

داود رفعتی در این باره گفت: جا دارد در ابتدا از دو تیم پرسپولیس و پیکان تشکر کنم که روز گذشته با داور جوان و آینده دار کشورمان نهایت همکاری را کردند. با توجه به اینکه اولین بازی مرجانزاده بود که از تلویزیون پخش می شد، بسیار با اعتماد به نفس این بازی را قضاوت  کرد و تحت تاثیر جو ورزشگاه آزادی یا رفتار بازیکنان نشد.

وی در ادامه در خصوص چیدمان داوری در مسابقات گفت: در حال حاضر سه زیر کمیته  چینش داوران  را در بخش های فوتبال، فوتسال، فوتبال ساحلی و بانوان انجام می دهند و مانند چارت داوری در کنفدراسیون فوتبال آسیا عمل می کنند. در کمیته داوران تصمیمات به صورت خرد جمعی گرفته می شود.

رفعتی درباره برنامه های پیشرو گفت: فدراسیون فوتبال هزینه‌های زیادی برای رشد ارتقای داوری انجام داده مدرسین خوب خارجی را به ایران می‌آورد و کلاس‌های آموزشی خوبی برای داوران برگزار می‌شود. هفته گذشته با حضور مدرس فیفا دوره بسیار مفیدی را برای ناظران برگزار کردیم و تمامی شرکت کنندگان از این کلاس رضایت کامل را داشتند. 

رئیس دپارتمان داوری گفت: قطعا در نیم‌فصل‌ هم کلاس‌های آموزشی برگزار می‌کنیم تا اشتباهات کمتر شود. البته پیش از آن نیز محمدصالح سوبخیدین مدرس تراز اول فیفا به ایران می آید  و برای داوران زیر 35 سال دوره MA FIAF را تدریس می کند. در همین راستا انتظار می رود از این برنامه‌ها و هزینه‌های زیادی که انجام می‌شود همه فوتبال نفع ببرند و شاهد اشتباهات زیاد داوری نباشیم.

وی در پایان افزود: قصد داریم تا پایان سال سه دوره یک روزه ای را برای داوران الیت برگزار کنیم که در این کلاس دانش افزایی داوری، آمادگی جسمانی، روانشناسی، افزایش تمرکز، تغذیه و آب درمانی را برای شرکت کنندگان تدریس می کنیم که اولین دوره این کلاس 13 آذرماه در هتل آکادمی ملی فوتبال برگزار می شود. همچنین درخصوص اشکالات داوران در هفته های قبلی مسابقات بحث می کنیم و نکاتی را به آنها یادآوری می کنیم.