به گزارش افکارنیوز،
برخلاف پیش بینی قهرمان منطقه غرب در لیگ قهرمانان آسیا در بین کاندیدای کسب عنوان توپ طلای آسیا هیچ نماینده‌ای نداشت و این در حالی است که معمولا پیش‌تر از دو تیم فینالیست یک بازیکن در مراسم برترین‌ها حضور داشت. این اتفاق در حالی رقم خورد که سیدجلال حسینی و علیرضا بیرانوند حداقل در آمار عملکرد فوق العاده‌ای داشتند و بار‌ها مورد تحسین مربیان تیم‌های حریف نیز قرار می‌گرفتند.
حالا سعد الحارثی یکی از خبرنگاران مشهور عرب زبان در توییتی به این موضوع اشاره کرده و اینطور نوشته است: کنفدراسیون فوتبال آسیا روز یکشنبه نامه‌ای به باشگاه پرسپولیس ارسال کرد و اعلام کردند علیرضا بیرانوند جزو سه بازیکن برتر فوتبال آسیا خواهد بود. اما بلافاصله و پس از این که مشخص شد پرسپولیس از سوی فیفا دارای محرومیتی است، بازیکنش نمی‌تواند جزو سه بازیکن برتر جای بگیرد. مشابه این اتفاق سال قبل هم برای پرسپولیس رخ داد و، چون طارمی و پرسپولیس محروم بودند، او نتوانست نامزد کسب توپ طلا شود.
او همچنین گفت: از صحت چنین خبری مطمئن هستم. قبلا در AFC بودم و از طریق ارتباطاتم به این خبر دست یافتم.
واکنش خبرنگار عربستانی به خط خوردن بیرو از نامزدهای توپ طلا
پرسپولیسی‌ها در یک سال اخیر به خاطر محرومیت از نقل و انتقالات با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کردند و به همین دلیل نتوانستند تیم خود را تقویت کنند، اما به نظر می‌رسد محرومیت سرخ‌ها از نقل و انتقالات ابعاد گسترده‌تر و تبعات زیادی برای این باشگاه داشته است.
با این حال علیرغم این توئیت عجیب که خبرنگار عربستانی به موضوع عجیب غیبت علیرضا بیرانوند در جمع برترین‌های آسیا در آن اشاره کرده، باید این مساله را هم در نظر گرفت که پرسپولیس در پایان رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در فصل ۲۰۱۸ موفق به کسب عنوان جایزه اخلاق شد و این جایزه و عنوان در مراسم فینال به باشگاه پرسپولیس و سیدجلال حسینی اختصاص داده شد تا یک تناقض عجیب شکل گیرد.