به گزارش افکارنیوز،

 امارات متحده عربی با پیروزی 2-0 از سد یمن گذشت، سوریه دو بر یک کویت را شکست داد، ایران و ونزوئلا به تساوی 1-1 رسیدند و در همین حال، عراق به نتیجه تساوی برابر بولیوی رسید؛ این خلاصه ای از بازی های فیفادی سه شنبه بود.

امارات 2 یمن 0

دبی: تیم ملی امارات که پس از پیروزی 3-0 مقابل لائوس در ماه سپتامبر به برتری نرسیده بود، کارش برابر یمن را با گل دقیقه 20 سیف راشد آغاز کرد و با همین برتری به رختکن رفت. میزبان جام ملت ها در دقیقه 66 برتری اش را با گل علی سالمین دو برابر کرد و توانست برنده بازی شود.

امارات که در جام ملت ها با تایلند، هند و بحرین در جام ملت ها هم گروه است، روز جمعه در دیدار مقابل بولیوی به نتیجه صفر صفر رسید و دیشب هم توانست دومین برد در هفتمین مسابقه را کسب کند. یمن نیز که شنبه 1-0 به عربستان باخته بود، در گروه D با ایران، عراق و ویتنام دیدار خواهد کرد.

ایران 1 ونزوئلا 1

دوحه: ایران در پنجمین بازی دوستانه پس از جام جهانی 2018 روسیه مقابل ونزوئلا به تساوی 1-1 رسید. در این بازی علی قلی زاده در دقیقه 42 برای ایران گلزنی کرد. پیش از گل ایران، داروین مچیز برای نماینده آفریقای جنوبی گل زد اما تیم ایران که عزم خود را جزم کرده بود، با ضربه قلی زاده کار را به تساوی کشید.

آخرین شکست ایران در جام جهانی و مقابل تیم ملی اسپانیا بود. آن ها برابر قهرمان اروپا به تساوی 1-1 رسیدند و جام جهانی را با پیروزی برابر مراکش استارت زدند. پس از جام جهانی ایران 4 بازی انجام داده که در 3 تا پیروز شده و در یکی به تساوی رسیده است.

حفظ فرم شکست ناپذیری، امیدواری ایران برای قهرمانی چهارم در جام ملت ها را افزایش می دهد؛ جایی که باید با عراق، ویتنام و یمن دیدار کنند.

عراق 0 بولیوی 0

العین: عراق در ورزشگاه خلیفه بن زاید العین مقابل تیم بولیوی به تساوی بدون گل رسید. این سومین نتیجه تساوی عراقی ها در چهارمین بازی بود، آخرین برد آن ها به ماه آگوست و دیدار با فلسطین باز می گردد. نماینده غرب آسیا همچنین شکست چهار گله برابر آرژانتین و تساوی 2-2 براق کویت و 1-1 مقابل ازبکستان را در کارنامه خود دارد.

کویت 1 سوریه 2

الفروانیه: در یک بازی دوستانه تیم سوریه موفق شد با گل دقیقه 74 زاهر میدانی پیش بیفتد و سپس با گل یوسک کالفا در وقت های اضافی به برتری برسد. کویت در خانه نتوانست انتظارات را برآورده کند. حالا سوریه ای ها بیش از هر زمان دیگری امیدوار به موفقیت در جام ملت های آسیا در رقابت با استرالیا، فلسطین و اردن هستند.

اردن 1 عربستان سعودی 1

امان: تا دقیقه 70 تیم عربستان با گل فهد الموالاد از اردن پیش بود اما احمد سمیر مهاجم اردن موفق شد در دقیقه 70 گلزنی کند تا تیم میزبان در ورزشگاه عبدالله شهر امان شکست نخورد. عربستان روز شنبه موفق شد یمن را یک صفر شکست دهد و تساوی برابر اردن نیز سومین تساوی آن ها از زمان پایان جام جهانی بود.