به گزارش افکارنیوز،

استقلال در این فصل آن‌طور که باب میل هوادارانش باشد، نتیجه نگرفته، ولی با این وجود اکبر ملکی همچنان در عین حمایت از وینفرد شفر، دم از قهرمانی در این فصل می‌زند. دیروز موقعیتی دست داد تا با رئیس هیئت‌مدیره باشگاه استقلال در مورد شرایط مختلف حرف بزنیم. از نتایج تیم گرفته تا وضعیت بازنشستگان و البته بازگشت منصوریان به عرصه لیگ برتر.

 

* شما هم مشمول قانون بازنشستگان می‌شوید؟

عباسی ملکی گفت:

ببینید، من با ۲۵ سال خدمت بازنشسته شدم. ایثارگر هم هستم، ولی کاملاً تابع قانون هستم. اگر قانون تشخیص بدهد که نمی‌توانم فعالیت کنم، شک نکنید هرگز کار خلاف قانون انجام نمی‌دهم. در همه زندگی‌ام تابع قانون بوده‌ام و در این مورد هم از قانون سرپیچی نمی‌کنم.

 

* آیا احتمال دارد مثل مهدی تاج از قاعده موسوم به «ماده ۶۰» استفاده کنید؟

عباسی ملکی گفت:

اصلاً آن قانون شامل حال من و افرادی می‌شود که شرایط من را دارند، ولی با این حال باز هم می‌گویم تابع قانون هستم و به هر تصمیمی که قانونگذاران اتخاذ کنند، احترام گذاشته و عمل خواهم کرد.

 

* شرایط مالی استقلال مطلوب است؟ آیا احتمال دارد از اسپانسر بخواهید زودتر از موعد به شما کمک کند؟

عباسی ملکی گفت:

ما هیچ مشکلی با اسپانسر باشگاه نداریم. اتفاقاً حامی مالی استقلال به تعهداتش عمل کرده است. همه بازیکنان هم به لحاظ مالی تعیین تکلیف شده‌اند و حواله‌هایی دریافت کرده‌اند که حتماً تا قبل از عید نوروز همه آن‌ها به پول بدل می‌شود. از این بابت مشکلی نداریم.

 

* در مورد شفر چطور؟

عباسی ملکی گفت:

آقای شفر بهار امسال قبل از ترک تهران و با استقلال تسویه‌حساب کرد. برای این فصل هم دستمزدش را به صورت ماهانه دریافت می‌کند. هیچ مشکلی هم در این رابطه با او نداریم و پولش را سر وقت می‌گیرد. حالا شاید یک ماه دستمزدش پس و پیش شود، ولی طلب معوقه از استقلال ندارد.

 

* شما جزو حامیان جدی شفر بودید. آیا هنوز هم از او حمایت می‌کنید؟

عباسی ملکی گفت:

بله، شک نکنید همچنان حامی او هستم و به کارش اعتماد دارم. شفر مربی بسیار بزرگی است و شک نکنید در این فصل با او قهرمان لیگ برتر می‌شویم.

 

* همین فصل؟

عباسی ملکی گفت:

بله، همین فصل. ما کلی بازیکن داریم که در نیم‌فصل به ما اضافه می‌شوند. از داریوش شجاعیان و محسن کریمی گرفته تا مرتضی آقاخان. قطعاً با آمدن آن‌ها شرایط استقلال بهتر می‌شود. به هر حال ما ۷ بازیکن در ابتدای فصل از دست دادیم و نفرات جدید برای هماهنگی نیازمند زمان هستند. تازه مصدومیت‌ها هم گریبانگیرمان شد، ولی قطعاً نیم‌فصل دوم اوج می‌گیریم و قهرمان می‌شویم.

 

 

* در نیم‌فصل بازیکن جدید می‌خرید؟

عباسی ملکی گفت:

فعلاً برنامه‌ای برای یارگیری در نیم‌فصل نداریم مگر اینکه آقای شفر به عنوان سرمربی تیم چنین مسئله‌ای را احساس کرده و از باشگاه بخواهد نفرات جدیدی جذب کند.

 

 

* در مورد مرتضی آقاخان انتقادات بسیار زیادی به استقلال و به ویژه رضا افتخاری وارد است. بازیکنی که به رغم مصدومیت، با استقلال قرارداد بست.

عباسی ملکی گفت:

اولاً این را بگویم مرتضی آقاخان آن‌قدر مرد بود که پس از عقد قرارداد داخلی با ما صراحتاً اعلام کرد مصدوم است و مدعی شد تا وقتی سرحال نشود، پولی نمی‌گیرد. ما تا امروز حتی یک ریال هم به آقاخان پول نداده‌ایم. وقتی به میدان برگردد، پول خواهد گرفت.

 

 

* کلاً رضا افتخاری بابت یارگیری‌ها و اتفاقات فصل گذشته خیلی مورد انتقاد قرار دارد.

عباسی ملکی گفت:

رضا افتخاری انسان بسیار شریفی بود و هست. او هرگز به استقلال خیانت نکرد. افتخاری به اموال استقلال دقیقاً هم‌اندازه وسایل خانه‌اش حساس بود و هرگز یک ریال برای خودش برنداشت. کسانی که از او انتقاد می‌کنند، در اشتباه هستند. من الان یک نکته را به شما بگویم؛ وقتی آقای افتخاری آمد، استقلال ۶۸ میلیارد تومان بدهی داشت و اگر شرایط به همان شکل می‌ماند ما اصلاً به لیگ قهرمانان آسیا نمی‌رفتیم، ولی در دوران مدیریت او قسمت بسیار زیادی از مطالبات پرداخت شده و برای تمام طلب‌ها تعیین تکلیف شده است. بعضی از همین پیشکسوتان محترمی که منتقد افتخاری هستند، در دوران مدیریت او طلب‌شان را از استقلال گرفتند.

 

 

* خیلی‌ها هم از جذب الحاجی گرو و مارکوس نیومایر انتقاد می‌کنند.

عباسی ملکی گفت:

تصمیم‌گیری در مورد ماندن یا رفتن این دو بازیکن در حیطه وظایف سرمربی است، اما به نظر من، ما حتی بدون گرو و نیومایر هم می‌توانیم قهرمان شویم. باز هم می‌گویم در مورد آن‌ها آقای شفر تصمیم می‌گیرد.

 

 

* پس از تشکیل دوباره کمیته فنی، این شایعه مطرح شده که شفر به آن‌ها اعتماد نداشته و می‌ترسد یک نفر از آن کمیته جانشین او شود.

عباسی ملکی گفت:

نه، این حرف‌ها گمانه‌زنی رسانه‌ای است. اساساً در باشگاه استقلال چنین تفکری وجود نداشته و قرار نیست هیچ‌کس از داخل کمیته فنی جانشین شفر شود. اصلاً قرار نیست کسی جای شفر بیاید. ما به او اعتماد داریم و با همین مربی جلو خواهیم رفت. شفر و کمیته فنی با هم کاملاً هماهنگ هستند. شک نکنید هیچ مشکلی در این رابطه وجود ندارد.

 

 

* اهدای کاپ قهرمانی سوپرجام به پرسپولیس آن هم پس از ناکامی در فینال لیگ قهرمانان آسیا این شائبه را در فضای مجازی راه انداخته که برای دلجویی از پرسپولیسی‌ها چنین کاری کرده‌اند. نظر شما چیست؟

عباسی ملکی گفت:

دلجویی؟ کاپ آسیا کجا، کاپ قهرمانی سوپرجام کجا؟ ما همان زمان رسماً درخواست تغییر زمان سوپرجام را دادیم، چون ۷ بازیکن‌مان را در اختیار نداشتیم. البته ما تابع قانون هستیم. در این مورد هم کارمان را از طریق قانون جلو می‌بریم و در عین حال تیم‌مان را به حاشیه نخواهیم برد.

 

 

* علیرضا منصوریان که در مقاطعی با او اختلاف پیدا کرده بودید، دوباره به لیگ برتر بازگشته و سرمربی ذوب‌آهن شده است.

عباسی ملکی گفت:

نه، من هیچ مشکلی با علیرضا منصوریان ندارم. او استقلالی است و من هم استقلالی. به عنوان یک استقلالی برایش آرزوی موفقیت می‌کنم و صراحتاً می‌گویم هیچ اختلافی با علی‌منصور ندارم. امیدوارم ذوب‌آهن با او اوج بگیرد. موفقیت منصوریان یعنی موفقیت یکی از اعضای خانواده استقلال. این اتفاق بسیار خوبی است که امیدوارم رخ بدهد.