به گزارش فارس و به نقل از ساکرنت، فابیو کاپلو چندی پیش با تلویزیون ایتالیا در مورد بازپس گرفتن بازوبند کاپیتانی از جان تری گفتوگو و از این اقدام اتحادیه فوتبال انگلیس انتقاد کرده بود.

گفته می‌شود جان تری در دیدار کوئینز پارک رنجرز و چلسی به آنتون فردیناند، مدافع حریف توهین نژادپرستانه کرده است. به همین دلیل اتحادیه فوتبال انگلیس بازوبند را از تری گرفت که این کار با اعتراض کاپلو روبه‌رو شد.

در بیانیه اتحادیه آمده است: اتحادیه فوتبال انگلیس اعلام می‌کند فابیو کاپلو از هدایت تیم ملی انگلیس کناره‌گیری کرده است. این تصمیم پس از جلسه‌ای که بین دیوید برنشتاین، رئیس و الکس هورن، مدیر داخلی اتحادیه و فابیو کاپلو در ورزشگاه ومبلی برگزار شد، اتخاذ شده است. در این جلسه که نزدیک یک ساعت به طول انجامید، استعفای کاپلو مورد قبول قرار گرفت و وی بلافاصله پست خود در تیم ملی را ترک خواهد کرد.

رسانه‌های انگلیس در این چند روز کاپلو را مورد انتقادهای فراوانی قرار دادند و تعدادی از روزنامه‌ها خطاب به او اعلام کرده بودند از سمت خود استعفا دهد. با این حال برنشتاین اعلام کرده بود کاپلو در جریان این اتفاق رفتار بسیار خوبی از خود نشان داده است.

برنشتاین رئیس اتحادیه فوتبال انگلیس در این مورد گفت: باید تاکید کنم فابیو کاپلو در جلسه و در زمانی که هدایت تیم ملی انگلیس را به عهده داشت رفتاری کاملا حرفه‌ای از خود نشان داد. استعفای کاپلو را پذیرفته‌ایم و اعلام می‌کنیم در شرایط کنونی رفتاری درست بوده است. از کاپلو به دلیل تمام کارهایی که برای فوتبال انگلیس انجام داده تشکر و برای او آرزوی موفقیت می‌کنیم.

کاپلو در مدت زمان حضور خود در تیم ملی انگلیس ۲۸ پیروزی، ۸ تساوی و ۶ شکست داشته است.