به گزارش فردا,نکته جالب توجه در ادعای مطرح شده توسط قلعه نوعی است. او در کنفرانس خبری بعد از بازی برابر نفت آبادان می گوید اگر پاسخی به اظهارات مظلومی نمی دهم به خاطر تماس فتحاللهزاده است که امروز صبح با من صحبت و خواهش کرد که جوابی به این صحبتها ندهم.

در این بین این سوال مطرح می شود که چرا فتح الله زاده در چنین برهه زمانی که تیم قلعه نوعی رقیب اصلی استقلال برای تصاحب قهرمانی به شمار می رود با وی تماس گرفته و از او می خواهد تا جواب مظلومی را ندهد؟ آیا مدیر عامل آبی پوشان نمی تواند به جای تماس با قلعه نوعی و خواهش از او، سرمربی تیم خود را از انجام مصاحبه منع کند؟

از ابتدای فصل جاری زمانی که فتح الله زاده، ژنرال استقلالی ها را برای صرف ناهار به دفتر خود دعوت کرد می شد این را حدس زد که حاج فتل در لیگ یازدهم سیاستی دوگانه در پیش خواهد گرفت و در صورت ناکامی های استقلال اولین کسی که پشت مظلومی را خالی می کند شخص مدیر عامل آبی پوشان خواهد بود.

در نگاهی دیگر نیز می توان گفت استقلال در نیم فصل دوم، زمانی که برابر دو تیم قعر جدولی مس کرمان و فجر سپاسی شکست خورد باید آمادگی ورود به حاشیه را برای خود ایجاد می کرد. زمانی که آبی‌ها در نیم‌فصل مجیدی را از دست دادند و به فاصله بسیار کم آندو تیموریان هم به دلیل مصدومیت در بازی جام‌حذفی برابر شهرداری یاسوج نیم فصل دوم را از دست داد بسیاری بر این باور شدند که کار استقلال هم تمام است و نمی‌‌تواند در کورس قهرمانی بماند. این پایان بدشانسی‌های استقلال و پرویز نبود. سومین ستاره هم که مجتبی جباری باشد پیش از دربی هفتاد و چهارم مصدوم شد تا پس از متزلزل شدن موقعیت استقلال در لیگ برتر و از دست رفتن صدرنشینی، زمزمه‌هایی در خصوص برکناری مظلومی مطرح شد. از سویی نیز گفته می شود اگر او این هفته برابر ذوب‌آهن ببازد و آسیا را از دست بدهد برکنار خواهد شد یا دست‌کم فاصله چندانی با آن پیدا نمی‌کند.

در این بین موضع‌گیری‌های مدیرعامل هم در نوع خود جالب است. فتح الله زاده یک‌بار می‌گوید به نوعی مجبور بود که مظلومی را نگه دارد و او سرمربی موردنظرش نیست و حتی کادر فنی فصل آینده استقلال را رسانه‌ای می‌کند و یک‌بار دیگر ادعا می‌کند اگر مظلومی فلان و بهمان کند برای فصل بعد هم سرمربی می‌ماند! تازه‌ترین واکنش فتح‌ا…زاده پس از باخت داربی هم کمی مبهم است. او می‌گوید قبول دارد استقلال افت کرده اما این افت فنی نیست.

بنابراین گزارش از یک سو ضد و نقیض گویی های حاج فتل در مورد آینده استقلال و مظلومی و از سوی دیگر ارتباطات پشت پرده وی با امیر قلعه نوعی می تواند از جمله دلایل اصلی ناکامی های استقلال در هفته های اخیر و به خصوص در روزهای آینده باشد.