به گزارش افکارنیوز،

مربیانی همچون برانکو هم وجود دارند که بالاتر از آن تماشاگران پرسپولیس را یار اصلی و حتی ستاره خود قلمداد می‌کنند! این صرفاً مربوط به فوتبال ایران نیست. تیم‌های اروپایی و حرفه‌ای دنیا هم سعی می‌کنند به خوبی از این پتانسیل استفاده کنند. بار‌ها و بار‌ها تصاویری از تمرینات رئال‌مادرید، بارسا، بایرن‌مونیخ و... منتشر می‌شود که در آن هواداران نقش پررنگی دارند. در چنین اوضاع و احوالی استقلال تهران به عنوان یکی از دو تیم پرطرفدار ایران در فصل جاری رویه جدیدی در پیش گرفته است. لطفاً تعجب نکنید اگر به شما خبر بدهیم که تیم مردمی استقلال در لیگ هجدهم روی هم رفته فقط ۴۵ دقیقه جلوی چشم مردم و هواداران تمرین کرده است!

مشاوران باشگاه استقلال که چند سالی است به رغم نتایج نه چندان خوب این تیم کماکان در مسند کار قرار دارند به مدیران آبی و وینفرد شفر توصیه کردند تمرینات تیم را به پادگان صنایع دفاع منتقل کند، چرا؟ آقایان ظاهراً استدلال کرده‌اند که با این تصمیم و اقدام حواشی از تیم دور می‌شود. هواداران و رسانه‌ها از تمرینات دور می‌شوند و مثلاً شفر و شاگردانش بی‌سر و صدا و در آرامش تمرین می‌کنند در حالی که... البته دور کردن استقلال از مردم و رسانه‌ها مربوط به فصل جاری نیست و چند سالی است مشاوران چسبیده به باشگاه تمرینات این تیم را به پشت در‌های بسته منتقل کرده‌اند، اما امسال دیگر شاهکار بوده است!

اینکه اهالی رسانه و هواداران در طول ۱۱ هفته گذشته از لیگ برتر فقط ۳ بار و آن هم به مدت ۱۵ دقیقه شاهد تمرین تیم استقلال باشند جای هیچ توجیهی ندارد. با این سیاست آقایان مسئول در استقلال باید رئال‌مادرید در ۳ سال گذشته یک ثانیه هم در تمرینات خود را به روی هواداران و خبرنگاران باز نکرده باشد، اما این‌طور نیست. اصلاً چرا راه دور برویم؟ همین پرسپولیس که با وجود حکم محرومیت فیفا و نیمکتی خالی به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسید مگر تمرینات خود را به پادگان منتقل کرد؟

برانکو نه تنها خودش بلکه شاگردانش نیز همواره در دسترس مردم، هواداران و اهالی رسانه بوده و هستند. از قضا بهترین نتایج را هم در سال‌های اخیر به دست آورده‌اند تا ثابت کنند با تمرین پشت در‌های همیشه بسته یا پادگان نمی‌توان به قهرمانی رسید.

پیشنهاد ما به استقلالی‌ها و شخص امیرحسین فتحی این است که بپذیرد مشاورانش دلسوز او و باشگاهش نبوده‌اند. مشاورانی که در سال‌های اخیر و قبل از فتحی هم در باشگاه استقلال بوده‌اند و حتم بدانید پس از فتحی هم در این تیم می‌مانند! این وسط سرمربی و مدیری متضرر می‌شود که با طناب این مشاوران به چاه می‌رود.