به گزارش افکارنیوز،

 در بازی که پیکان برای قطع نوار ناکامی های خود نیاز مبرم به کسب 3 امتیاز داشت، این فولاد بحران زده بود که با گل های حسن بیت سعید در دقیقه 25، لوسیانو پریرا در دقیقه 90 و سینا مریدی در دقیقه 89 در مقابل دو گل  عیسی آل کثیر در دقایق 85 و 87 موفق شد حریف خود را شکست بدهد.

پیکان با این شکست با 16 امتیاز در رده ششم جدول رده بندی قرار گرفت و فولاد با این پیروزی ارزشمند به رتبه نهم جدول رده بندی رسید.

 

هفته سیزدهم لیگ برتر؛ جمعه: 97/09/02 ؛ ساعت: 15

استادیوم: شهدای شهرقدس/ تماشاگر: 100 نفر

داور: سید علی میرغفاری؛ کمک‌ها: بابک عباسقلی‌زاده، فرهاد فرهادپور و روح‌الله شریفی/ ناظر: اسماعیل صفیری.

 

پیکان تهران

 

وحید شیخ‌ویسی، سجاد مشکل‌پور، حجت حق‌وردی، مهدی شیری، آرمان قاسمی، مگنو باتیستا، امیرحسین کریمی ( ۵۸ مهدی مومنی)، سامان نریمان‌جهان، شاهین ثاقبی ( ۷۲ سعید واسعی )، عیسی آل‌کثیر و محمد قاضی ( ۷۷مصطفی علی خانزادی ).

 

سرمربی: مجید جلالی

 

فولاد خوزستان

 

احسان مرادیان، ایوب والی، عبدالله کرمی، رضا میرزایی، پیمان شیرزادی، میثم دورقی، سینا مریدی، فرشاد سالاروند، مهدی زبیدی ( ۹۰ وینسوس)، حسن بیت سعید و لوسیانو پریرا.

 

سرمربی(موقت): عزیز فریسات

 

کارت زرد:

 

حسن بیت سعید(3)

عبدالله کرمی(45)

پیمان شیرزادی(69)

 

شرح بازی

 

نیمه اول دیدار پیکان و فولادخوزستان با حملات خطرناک شاگردان جلالی طی دقایق ابتدایی آغاز شد. در ادامه فولادی ها توانستند کنترل بیشتری بر بازی پیدا کنند و موفق شدند در ادامه روی حرکت بیت سعید به گل برسند. از دقیقه ۲۵ پیکانی ها ریتم بازی سریعتری در دستور کار قرار دادند و چند موقعیت هم ایجاد کردند ولی مرادیان نمایش خوبی داشت و مدافعین فولاد هم خوب عمل کردند تا شاگردان عزیز فریسات نیمه اول را با پیروزی به رختکن بروند.

 

اما در نیمه دوم بازی پیکان برای زدن گل تساوی و حتی برتری به سمت دروازه فولاد حمله ور شد که اتفاقا موفق بودند و عیسی آل کثیر در عرض دو دقیقه توانست بازی را به نفع تیم خود تغییر بدهد.

 

اما در شرایطی که پیکانی ها خود را برای کسب یک پیروزی دیگر آماده می کردند، در عرض یک دقیقه کار از دست شاگردان مجید جلالی خارج شد و سینا مریدی در دقیقه 89 و شیمبا در دقیقه 90 گل های دوم و سوم فولاد را زدند و 3 امتیاز شیرین این بازی را به نام خود ثبت کردند.

شرح گل:

 

فولاد (۱-۰): حسن بیت سعید با حرکت در عرض محوطه جریمه به توپ ضربه زد که شوت او با اشتباه شیخ ویسی به گل اول بازی تبدیل شد.

 

پیکان (۱–۱): ارسال مهدی مومنی در محوطه شش قدم به آل کثیر رسید و این بازیکن با ضربه سر دروازه مرادیان را در دقیقه ۸۵ باز کرد.

 

پیکان (۲-۱): عیسی آل کثیر دو دقیقه پس از گل تساوی بازی موفق شد، گل دوم را در فاصله کمتر از دو دقیقه ثبت کند تا تیمش پس از سه شکست، در آستانه یک پیروزی شیرین باشد.

 

فولادخوزستان (۲-۲): سینا مریدی با شوتی تماشایی از پشت محوطه جریمه موفق به ثبت دومین گل تیمش شد.

 

بهترین بازیکن:

 

حسن بیت سعید به جز یک گلی که زد، در تمام دقایق بازی نمایش خوبی داشت و چند موقعیت خوب هم خلق کرد.

عیسی آل کثیر هم با زدن دو گل به فولاد در دو دقیقه روز فوق العاده ای را پشت سر گذاشت هرچند که درخشش او منجر به کسب امتیاز برای پیکان نشد.

 

اتفاق ویژه:

 

وحید شیخ ویسی بعد از اشتباه مسلم روی گل دوم پرسپولیس، در بازی با فولاد هم روی گل اول و سوم فولاد اشتباه مسلم داشت تا هفته تلخ او به این شکل تکمیل شود.

شیخ ویسی بعد از بازی به شدت ناراحت بود و به همراه تیم به رختکن نرفت.

 

لحظات حساس

 

دقیقه ۲: شوت محمد قاضی از داخل محوطه جریمه زده شد که مرادیان به راحتی توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه ۷: ارسال بازیکنان پیکان با ضربه سر قاضی به مگنو باتیستا رسید و در ادامه ضربه سر خطرناک این بازیکن از چند قدمی مرادیان زده شد و این گلر توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه ۳۰: شوت حسن بیت سعید از زاویه بسته زده شد که این بار شیخ ویسی واکنش خوبی نشان داد و مدافعان توپ را بازگشت دادند.

دقیقه ۴۵: ضربه ایستگاهی ال کثیر با جایگیری و واکنش خوب مرادیان راه به جایی نبرد.

دقیقه ۴۷: شوت سرکش بیت سعید با فاصله کمی از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۵۳: شوت آل کثیر پس از برخورد به مدافعین فولاد راهی کرنر شد.

دقیقه ۵۷: شوت نریمان جهان از پست محوطه جریمه زده شد و مرادیان توپ را در اختیار گرفت.

 

در حاشیه

 

* نزدیک به ۱۰۰ هوادار این بازی را از نزدیک تماشا می کنند.

* عزیز فریسات در این دیدار جایگزین ایلی استان شده است و هدایت فنی فولادی ها را برعهده دارد.

* خطای بازیکن پیکان باعث وقفه چند دقیقه ای در بازی در اواخر نیمه اول شد. جلالی در این صحنه به شدت به عملکرد داوری معترض بود.