به گزارش افکارنیوز،

علی پروین پیشکسوت فوتبال کشورمان امروز برای پیگیری کارهای علی اکبریان فوتبالیست اسبق پرسپولیس و استقلال به مجلس شورای اسلامی رفته بود ، در مورد این موضوع گفت:  علی اکبریان که سابقه حضور در تیم های پرسپولیس و استقلال را نیز دارد چند سال گذشته با مقداری مواد مخدر دستگیر شد و در آن زمان به او حکم اعدام داده شد. با تلاش هایی که انجام دادیم و لطفی که قاضی پرونده داشت توانستیم حکم اعدام را به حبس ابد تغییر دهیم. این موضوع مربوط به 9 سال پیش می شود.

حکم ابتدایی اکبریان به جرم مواد مخدر بود که با تلاش به حبس ابد تغییرش دادیم

او ادامه داد: به مجلس شورای اسلامی رفتیم تا با کمالی پور رئیس کمیسیون قضایی دیدار کنم و در مورد اکبریان به گفتگو بپردازم. او به ما گفت نامه ای تنظیم کنید و پیشکسوتان فوتبال زیر آن را امضا کنند تا ببینیم چه کاری می توانیم انجام دهیم.

پروین درمورد اکبریان گفت: اکبریان 2 دختر دارد و الان 9 سال است که در زندان به سر می برد.

6 سال پیش هم قرار بود این تیم ها خصوصی شوند اما نشد

او در مورد خصوصی سازی باشگاه های پرسپولیس و استقلال گفت: 6 سال پیش هم قرار بود 2 باشگاه استقلال و پرسپولیس تهران خصوصی سازی شوند و 2 روز مانده بود که این اتفاق رخ دهد مجلس شورای اسلامی به دولت نامه ای فرستاد و گفتند فعلا صبر کنند.

دولت باید بار سنگین استقلال و پرسپولیس را از دوشش بردارد

پروین در مورد خصوصی سازی این 2 تیم ادامه داد: باردیگر حواشی پیرامون خصوصی سازی این 2 باشگاه افزایش پیدا کرده است و شنیده می شود که می خواهند به زودی این کار را انجام دهند. اگر این اتفاق بیافتد یک بار سنگین از روی دوش دولت و مجلس برداشته می شود.

او در مورد این 2 باشگاه بزرگ تهرانی و واگذاری شان به بخش خصوصی گفت: این روزها هر بازیکنی برای بازی کردن 1 تا 1.5 میلیارد پول از باشگاه می خواهد و این پول را باید دولت پرداخت کند. الان دیگر فوتبال با زمانی که ما بازی می کردیم فرق دارد و باشگاه ها می توانند با روش های متفاوتی کسب درآمد کنند و اگر این باشگاه ها به بخش خصوصی تحویل داده شود بازی از دوش دولت برداشته خواهد شد.

پروین در مورد پرسپولیس و استقلال پیشنهاد داد: پیشنهاد من این است اگر دولتی ها نمی خواهند این 2 تیم را به شکل کامل به بخش خصوصی واگذار کنند حداقل به طور مثال به مدت 10 سال تحویل یک فرد و یا شرکت دهند. اگر توانستند اداره کنند که سر جایشان بمانند و اگر نتوانستند، این باشگاه را از آنها بگیرند.

سلطانی فر در وزارت ورزش عملکرد خوبی داشته است

او در مورد وزیر ورزش و عملکردش گفت: سلطانی فر در این مدت که وزیر ورزش بوده عملکرد بسیار خوبی داشته است. کشورمان در رشته های متفاوتی موفق به کسب مدال های ارزشمندی شده است.

وساطت کردم که برانکو و کی روش آشتی کنند اما نشد

پروین در مورد اختلاف برانکو و کی روش با یکدیگر گفت: من یکسال پیش خواستم بین کی روش و برانکو پا در میانی کنم تا با یکدیگر آشتی کنند اما نشد.

دود دعوای کی روش و برانکو به چشم فوتبال می رود

پیشکسوت پرسپولیس افزود:الان بنظرم سلطانی فر، تاج و صالحی امیری باید این 2 نفر را سر یک میز بنشانند و اختلاف این 2 را به شکلی حل کنند. دود دعوای این 2 نفر فقط به چشم فوتبال ما خواهد رفت.

او در مورد تیم پرسپولیس بعد از فینال لیگ قهرمانان آسیا گفت: بعد از فینال آسیا که متاسفانه نتوانستیم قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شویم، مقابل تیم فوتبال پیکان یک پیروزی  بسیار خوب بدست آوردیم و در مقابل تراکتور هم خوب بودیم. بعد از پایان نیم فصل و اضافه شدن بازیکنان جدید به تیم شرایط پرسپولیس بهتر خواهد شد.