به گزارش افکارنیوز،

میرشاد ماجدی بر این اعتقاد بود که استقلال تا اسفندماه باید وضعیت نفرات تیمش را به سطحی برساند که بتواند از پس رقابت‌های سخت لیگ قهرمانان آسیا بربیاید. او که با خبرورزشی حرف می‌زد، سالگرد تأسیس این روزنامه به همکاران ما تبریک گفت. 

*اوضاع استقلال را چطور ارزیابی می‌کنید؟

به نظرم استقلال مهره‌های خوبی دارد که هم جوان هستند و هم کارایی لازم را دارند، اما با توجه به اینکه این تیم باید در دو جناح لیگ و آسیا بجنگد، حداقل به ۴، ۵ بازیکن دیگر نیاز دارد که ضعف های تیمش را ترمیم کند. 

* اگر نتواند نفرات دیگری را اضافه کند؟

باز هم به همین منوال روی منحنی سینوسی در حرکت خواهد بود. این بستگی به درایت کادر فنی و مدیریتی باشگاه دارد که تا چه حد بتوانند از پس این روز‌ها و هفته‌ها بربیایند. 

* اما استقلال بازی آخرش را برده و حالا در شرایط نسبتاً خوبی است.

استقلال برد ولی کارش تمام نشده است. تیم‌هایی مانند استقلال و پرسپولیس باید همه رقابت‌های فصل‌شان را با برد تمام کنند. این برد‌های هرازگاهی برای استقلال حکم تزریق مُسَکن را دارد و درمان درد نیست. این تیم باید برای هوادارش قهرمانی بیاورد یا کارنامه‌ای قابل دفاع داشته باشد تا بتواند سرش را روبه‌روی طرفدارانش بالا نگه دارد. 

* این مهم چطور به دست می‌آید؟

اینکه استقلال بازیکنانی در حد این تیم را بیاورد. بازیکنانی باتجربه که بتوانند کار را دربیاورند. مطمئناً با بازیکنان سطح بالا یا اصطلاحاً «تاپ لِوِل» داخلی یا خارجی این مهم ممکن خواهد شد. 

* در چه پست‌هایی باید بازیکن بگیرد؟

در خط حمله، در دفاع و هافبک. استقلال نیاز دارد یک پلی‌میکر داشته باشد که در مواقع حساس به داد تیم برسد. در کناره‌ها بازیکنان بهتری لازم دارد تا کار را دربیاورند. 

* با بازگشت محسن کریمی و داریوش شجاعیان تا چه حدی به استقلال کمک می‌شود؟

هر دو بازیکنی که نام بردید خوب هستند ولی، چون هر دو از جراحی زانو برگشته‌اند، تا بخواهند به همان سطح قبلی‌شان برگردند حداقل شش ماه زمان نیاز دارند. 

* استقلال در بازی با استقلال خوزستان با ۵ تغییر نسبت به دیدار با ماشین‌سازی به میدان رفت! این عامل تا چه اندازه در نتایج این تیم نقش داشته است؟

همه فوتبال‌دوستان می‌دانند هر چه ترکیب تیم‌ها ثابت‌تر باشد، نتیجه گیری هم بهتر می‌شود. البته شاید در برهه‌هایی دست سرمربی استقلال خالی است ولی در جدالی مانند لیگ نباید تا این اندازه در تیم تغییرات داشت. 

* گروه‌بندی استقلال در آسیا را چطور ارزیابی کردید؟

در تورنمنت‌های ورزشی در هر رشته‌ای نه فقط فوتبال، قرعه خوب نیمی از راه موفقیت است ولی به هر حال استقلال این شانس را دارد که با یارگیری خوب تا اسفندماه وضعیتش را بهبود ببخشد. اینکه بنشیند و زانوی غم بغل بگیرد کار را برای این تیم سخت‌تر می‌کند.