به گزارش افکارنیوز،

تیم ملی فوتبال ایران تا امروز برای آماده سازی و برگزاری دیدار‌های دوستانه در راستای حضور قدرتمند در جام ملت‌های آسیا متحمل هزینه‌های زیادی نشده است.

برهمین اساس با علی سلیمانی، خزانه دار فدراسیون فوتبال درباره هزینه آماده سازی تیم ملی فوتبال ایران برای جام ملت های آسیا و اینکه آیا تاکنون بخشی از پاداش حضور این تیم در جام جهانی از سوی فیفا به فدراسیون فوتبال پرداخت شده است یا خیر، گفت و گویی انجام دادیم که او اظهار داشت: فیفا به فدراسیون فوتبال ایران پول داده است، اما به دلیل مشکلات موجود نمی توانیم این پول را از حساب بانک BCT سوئیس برداشت کنیم. یکی از راهکارهای برداشت این وجه کمک گرفتن از وزارت امور خارجه است. از طرفی یک بانک داخلی هم برای دریافت این پول پیگیری های لازم را انجام می دهد. 

او ادامه داد: درباره بحث هزینه آماده سازی تیم ملی برای جام ملت های آسیا هم باید بگویم با وجود اینکه مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال اعلام کرده بود برای حضور در این رقابت ها باید 5 میلیون و 800 هزار دلار هزینه کنیم،  تاکنون برای برگزاری بازی های تدارکاتی با تیم های ازبکستان، بولیوی، ترینیداد و توباگو ، ونزوئلا و برگزاری سه مرحله اردوی آماده سازی تیم زیر یک میلیون دلار هزینه شده است. برای اردوی نهایی تیم ملی در قطر و برگزاری 3 بازی دوستانه دیگر هم هزینه هایی صورت می گیرد. هر چند در حال حاضر نمی توانیم برآورد دقیقی از هزینه آماده سازی تیم ملی داشته باشیم و باید این کار پس از حضور این تیم در جام ملت های آسیا صورت بگیرد، اما باید پشتیبانی های لازم از طریق وزارت ورزش و جوانان صورت بگیرد. ضمن اینکه ما همچنان در تلاش هستیم با به کار گیری راهکارهای مختلف بخشی از پاداش حضورمان در جام جهانی را از فیفا بگیریم. در مجموع حدس می زنم با احتساب برگزاری اردوی تیم ملی در قطر و انجام دادن 3 دیدار تدارکاتی نزدیک به 2 میلیون دلار صرف هزینه سازی آماده سازی تیم ملی شود.