به گزارش افکارنیوز،

عزت‌الله پورقاز که همواره یکی از دعوت شدگان به اردوی تیم ملی بود بعد از مصدومیت شدید از ناحیه کمر در بازی با پرسپولیس به اردوی تیم ملی دعوت نشد و به دنبال از دست دادن جام جهانی به نظر می‌رسد در جام ملت‌ها هم بازی نکند! و این در حالی است که این فصل در ترکیب سپاهان یکی از بهترین‌های این تیم بوده و دو گل زده و دو پاس گل هم داده است. به همین بهانه گفت‌وگویی با او انجام دادیم که در زیر می‌خوانید.
* عزت به نظر می‌رسد باید از تیم ملی خداحافظی کنی!
من ۳۱ سال سن دارم و الان برای خداحافظی از تیم ملی خیلی زود است! (با خنده) واقعیت این است که بعد از مصدومیت شدید در بازی با پرسپولیس که از ناحیه کمر بود کادر فنی تیم ملی مرا فراموش کرد در حالی که هر ملی‌پوشی مصدوم می‌شد دوران نقاهت خود را در اردوی تیم ملی سپری می‌کرد! بعد از رهایی از بند مصدومیت منصور ابراهیم زاده در حق من کم‌لطفی کرد و کم و بیش به من بازی می‌داد و شاید همین باعث شد دیگر به اردوی تیم ملی دعوت نشوم و شانس بازی در جام جهانی را از دست بدهم. 
* به ظاهر از کی‌روش گله‌مندی!
اصلاً. برای من کی‌روش الان همان مربی‌ای است که در دوران حضور در ملوان من را به اردوی تیم ملی دعوت می‌کرد. اگر به تیم ملی دعوت نشوم هوادار تیم ملی خواهم بود و در کنار همه مردم از برد تیم ملی خوشحال خواهم شد. دوباره تلاش خواهم کرد که با بازی‌های خوب به اردوی تیم ملی دعوت شوم. هر چند در هفته‌های سپری شده بهترین فصل فوتبالی خود را پشت سر می‌گذارم. 
* و حال و هوای این روز‌های سپاهان 
من ابتدای فصل به خاطر برخورد‌هایی که منصور ابراهیم زاده با من داشت می‌خواستم از سپاهان جدا شوم که امیر قلعه‌نویی آمد و به من اعتماد کرد و دوباره با سپاهان قرارداد امضا کردم. از این اتفاق خوشحال هستم و تجربه کار کردن با امیر قلعه‌نویی هم تجربه خوب و جذابی است که به کارنامه دوران بازیگری‌ام اضافه شد. 
* آیا سپاهان به دنبال قهرمانی در لیگ برتر است؟ 
ما در هر بازی برای برد به میدان می‌رویم. هدف ما بازی پیش رو و کسب سه امتیاز تعریف می‌شود که اگر این روند ادامه داشته باشد می‌تواند ما را به جا‌های خوب برساند. به همین خاطر است که ما هم‌اکنون تهاجمی‌ترین تیم لیگ برتر هستیم. امیر قلعه‌نویی علاقه‌مند به فوتبال تهاجمی است و من هم از این تفکر الهام گرفته‌ام به طوری که به عنوان مدافع میانی دو گل زده‌ام و دو پاس گل داده‌ام. 
* خط دفاعی سپاهان هم این فصل خوب بوده است. 
بر این عقیده‌ام همه اعضای تیم هم در فاز تهاجمی نقش دارند و هم در فاز دفاعی. ما این فصل هم در حمله تیمی موفق بوده‌ایم و هم در دفاع تیمی. پس این موفقیت‌ها به یک نفر بستگی ندارد.