به گزارش افکارنیوز،

بهداد سلیمی در خصوص اینکه گفته شده فدراسیون وزنه‌برداری نامه اعلام بازنشستگی از دوره قهرمانی را برای او ارسال کرده، اظهار داشت: عکسی برای من فرستادند، اما من نمی‌توانم براساس این عکس چیزی را امضا کنم و باید به فدراسیون بروم.

قهرمان المپیک 2012 لندن در این باره که برخی معتقدند تصمیم او برای خداحافظی از دنیای قهرمانی جدی نیست، گفت: باید شرایط خودم را بسنجم و تصمیم بگیرم. باید شرایط زندگی خودم را ببینم، من همه چیز را دیدم و دو دو تا چهار تا کردم تا این تصمیم را گرفتم. «فعلا» که به بازگشت فکر نمی‌کنم.

سلیمی در پاسخ به این سوال که آیا این «فعلا» به معنای احتمال بازگشت او در مقاطع بعدی است؟ خاطرنشان کرد: بیشتر از هر کسی گرفتن این تصمیم برای خودم و خانواده‌ام سخت بود. اینکه در 29 سالگی مجبور به خداحافظی شوی، واقعا تصمیم دشواری است ولی من باید به زانویم فکر می‌کردم که چطور با این وضعیت باید تمرین کنم. باید به چند سال دیگرم فکر می‌کردم که می‌خواهم روی این پا بایستم و راه بروم.

دارنده دو مدال طلا، یک نقره و یک برنز جهان در این خصوص که چه زمانی برای امضای برگه خداحافظی از دنیای قهرمانی به فدراسیون خواهد رفت، گفت: هنوز فرصت نکرده‌ام به تهران بروم و وقتی به تهران بیایم حتما به فدراسیون خواهم رفت.

وی در مورد اینکه گفته شده ماموران وادا با وجود خداحافظی‌اش از دنیای قهرمانی برای تست گرفتن از او به ایران آمده‌اند، اظهار داشت: قضیه خاصی نیست.