به گزارش افکارنیوز،

شب گذشته فهرست ۳۵ نفره تیم ملی فوتبال ایران برای اردوی آخر این تیم پیش از جام ملت‌های آسیا مشخص شد که حضور چند چهره‌های جدید در این فهرست باعث تعجب کارشناسان و اهالی فوتبال شد.

بیژن ذوالفقارنسب، پیشکسوت و مربی پیشین تیم ملی در گفت‌و گو با ایسنا درباره فهرست اعلام شده اظهار کرد: کی‌روش بارها گفته بود که اعتقادی به لیگ ایران ندارد و بازیکنان تیم ملی را بر حسب مصلحت‌اندیشی انتخاب می‌کند.

وی ادامه داد: بیش از ۵ یا ۱۰ نفر در این فهرست هستند که در تیم‌های باشگاهی خود روی هم به اندازه ۱۰ بازی به میدان نرفته‌اند و به هیچ وجه شرایط خوبی ندارند. در سوی مقابل نیز بسیاری بازیکن باکیفیت در لیگ خودمان هستند که هیچ توجهی به آن‌ها از سوی کادرفنی و سرمربی تیم ملی نمی‌شود. البته انتخاب بازیکن برعهده سرمربی تیم است و باید برای آن احترام قائل شد. او باید پاسخگوی این انتخاب‌ها و همین‌طور نتیجه‌ای که می‌خواهد در جام ملت‌ها کسب کند باشد.

مربی پیشین تیم ملی درباره انتخاب بازیکنانی چون فرشاد احمدزاده و پژمان منتظری با وجود مصدومیت طولانی مدت گفت: من نمی‌خواهم درباره شخص یا بازیکنی صحبت کنم اما این‌گونه انتخاب‌ها فقط هنرنمایی کی‌روش است که در انتخاب‌های چند سال اخیر او دیده شده است.

ذوالفقارنسب افزود: نوع نگاه تیم‌های ما با کشورهایی چون کرده‌جنوبی، ژاپن و استرالیا فرق می‌کند. آن‌ها بعد از جام جهانی بازیکنان بالای ۳۰ سال خود را کنار می‌گذارند و تغییرات زیادی را در فهرست خود به وجود می‌آورند. آن‌ها می‌خواهند از مسابقاتی مانند جام ملت‌ها استفاده کنند و با آزمایش بازیکن بااستعدادشان در جام جهانی بعدی بدرخشند زیرا هدف آن‌ها جام جهانی است.