به گزارش افکارنیوز،

نیم فصل نخست رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران، شنبه 24 آذر با دیدار تیم های استقلال خوزستان و سپاهان اصفهان به پایان می رسد و باشگاه ها برای حضور در نیم فصل دوم لیگ برتر آماده خواهند شد. پرسپولیس که سابقه نایب قهرمانی در آسیا را دارد، قرار است اردوی حدود 2 هفته ای را در قطر برگزار کند تا برای حضور در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا و ادامه لیگ برتر آماده شود.

برانکو ایوانکوویچ، سرمربی کروات سرخپوشان از مسئولان تیم درخواست کرد تا  اردوی پرسپولیس در قطر برگزار شود تا با برگزاری بازی های دوستانه آمادگی بدنی را حفظ کنند. البته در این اردوها به احتمال زیاد علیرضا بیرانوند، احمد نوراللهی و مهدی ترابی (بازیکن جدید سرخپوشان که در نیم فصل دوم به پرسپولیس اضافه می شود) به دلیل حضور در تمرینات و اردوهای تیم ملی غایب هستند و ایوانکوویچ این 3  بازیکن را در اختیار نخواهد داشت اما سعید کریمی، سروش رفیعی، مهدی شریفی و مهدی شیری در اردوی قطر حضور می یابند.

البته در روزهای گذشته بحثی مبنی بر برگزاری اردوی پرسپولیس در جزیره کیش و حضور در یک تورنمنت شنیده می شد اما برانکو مخالف آن است و به احتمال زیاد  اردوی سرخپوشان در قطر برگزار می شود. 

پرسپولیسی ها در این اردو 2، 3 بازی تدارکاتی برگزار می کنند تا برای حضور در ادامه لیگ و لیگ قهرمانان آسیا آماده شوند. تعطیلات نیم فصل لیگ برتر 53 روز است و برانکو در صدد است تا در این اردو که در آکادمی اسپایر برگزار می شود، بتواند بازیکنان به شرایط آرمانی برسند. پرسپولیس در آخرین هفته نیم فصل اول لیگ برتر، در ورزشگاه آزادی با پارس جنوبی جم دیدار می کند.